logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Про проведення перегляду атестаційною комісією аматорських колективів Миргородського району

. Опубліковано у Атестація аматорських колективів (студій) закладів культури системи Міністерства культури України

0002

24 березня 2015 року творчий звіт 7 аматорських колективів на предмет підтвердження звання «народний», «зразковий аматорський колектив» провів Миргородський район.


На сценах Миргородського районного та Великосорочинського сільського будинків культури атестаційною комісією було переглянуто концертні програми народних аматорських

– фольклорних ансамблів «Піснеграй» Попівського та «Явір» Гаркушинського сільських будинків культури, хору «Краснопіль» та театру «Промінь» Великосорочинського сільського будинку культури, вокального ансамблю «Жабокрюківські дядьки», театру, кіностудії «Колос» районного будинку культури.
Колоритно і автентично українські народні ліричні, жартівливі пісні a'capella виконали фольклорні колективи «Явір» (керівник Євдокія Вовк) та «Піснеграй» (керівник Микола Куліш), зачарувавши всіх присутніх у залі багатоголосним співом, неповторною мелізматикою, мелодійністю та красою української пісні.
Патріотичний репертуар, злагоджений хоровий спів, емоційне та самобутнє виконання творів продемонстрував хор «Краснопіль» (керівник Володимир Троцак) – провідний колектив Миргородського краю, без виступу якого не обходиться жодне свято у районі.
Вкотре яскравим та емоційним виступом порадував знаний на Полтавщині та за її межами ансамбль «Жабокрюківські дядьки» (керівник – заслужений працівник культури України Михайло Троцак) – символ відродження та популяризації народної, сучасної української пісні. Колоритний репертуар складає частина пісень, написана керівником колективу, який є також і аранжувальником народних пісень для вокального ансамблю. «Жабокрюківські дядьки» – постійний учасник районних, обласних масових заходів, оглядів, фестивалів, конкурсів. Так, у 2012 році колектив отримав Гран-Прі обласного конкурсу дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів на традиційному святі «Осіннє золото» в селі Березова Рудка Пирятинського району на батьківщині нашого земляка, українського поета-пісняра – Дмитра Омеляновича Луценка.
Театралізовані постановки вистав Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я», Григорія Квітки-Основ'яненка «Сватання на Гончарівці», з органічними декораціями та гарно підібраним акторським складом, представили театр районного (керівник Віктор Шаповал) та театр «Промінь» (керівник – заслужений працівник культури України Володимир Подоляка) Великосорочинського сільського будинків культури, які багато років радують шанувальників театрального мистецтва Миргородщини різноманітними мініатюрами, гумористичними сценками, інтермедіями, виставами українських класиків.

0001
Одним з кращих колективів району є кіностудія «Колос» (керівник Олександр Опацький), що на сьогоднішній день має сучасні технічні засоби, за допомогою яких учасники здійснюють фоторепортажі до всіх масових заходів, відео кліпи (більше 30 відеоматеріалів за 2012-2014 рр.). Атестаційною комісією переглянуто буктрейлер «Два голоси для флейти» – відеоролик до збірки віршів миргородської поетеси Наталії Харасайло.
Під час перегляду творчого звіту аматорських колективів Миргородщини на розгляд атестаційної комісії були представлені програми виступів колективів – претендентів на присвоєння звання «народний аматорський колектив»: вокального ансамблю «Червона калина» Вовнянського сільського клубу, хореографічного ансамблю «Хамелеон» Ромоданівського та кіностудії «Горизонт» Клюшниківського сільських будинків культури.
У глядацькій залі своїх земляків підтримував голова Миргородської районної ради Анатолій Євгенійович Карбан.
Значна організаційна і творча робота щодо підготовки і проведення звіту проведена з боку відділу культури і туризму Миргородської райдержадміністрації на чолі з Наталією Халдай, директором Віктором Фещенком та методистами районного будинку культури, які підготували чудовий сценарій для проведення заходу.

Директор ОЦНТ КОР 
Д.О.Соколов

Популярні сторінки

Важливі посилання