logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Про проведення в рамках традиційного свята «Роде наш красний» на відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім'ї – обласного огляду-конкурсу родинних та сімейних ансамблів

. Опубліковано у Атестація аматорських колективів (студій) закладів культури системи Міністерства культури України

17 травня 2015 року гостинна Шишацька земля двадцять другий рік зустрічала гостей, учасників традиційного свята «Роде наш красний» на відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім'ї та обласного огляду – конкурсу родинних, сімейних ансамблів.

В фойє районного будинку культури розмістилася яскрава тематична виставка рушників вишивальниць клубу «Берегиня» краєзнавчого музею, картин заслуженого майстра народної творчості України Михайла Онацька, виробів гуртківців будинку дитячої та юнацької творчості, цікаві книжкова та фотовиставка про мальовничий Шишацький край.
Розпочав програму свята народний аматорський хор «Явір» районного будинку культури під орудою досвідченого і талановитого хормейстера, заслуженого працівника культури України Валентини Луценко. Майже тридцять п'ять років цей провідний на Полтавщині колектив, що має у своєму творчому доробку понад 300 творів українських, зарубіжних композиторів, обробок народних пісень дарує численним шанувальникам своє мистецтво.
Всіх присутніх у залі глядачів, учасників 25 творчих колективів з 14 районів Полтавського краю тепло привітала заступник голови районної державної адміністрації Людмила Миколаївна Ярова.
Цього року в огляді-конкурі родинних та сімейних ансамблів були представлені всі основні жанри аматорського мистецтва. Так, хореографічний колектив «Світанок» Броварківського сільського будинку культури Глобинського району подарував всім запальний український танок «Б'є мене милий», родина Луценко – мама Світлана, доньки Маргарита, Даша, Люба та син Петро з Шишак підготували до конкурсу лялькову виставу «Справжня дружба», автором якої є Берегиня цієї дружньої сім'ї. Чудове враження на глядачів і журі справили виступи родинного тріо баяністів у складі мами Ірини Мельник, її доньки Дарини та куми Вікторії Карнаух, дуету бандуристок, де разом з мамою Людмилою Мартьян майстерно грає на бандурі і співає її донька Марія, дуету братів – Андрія та Сергія Супрунів, що представляли Хорольську дитячу музичну школу. Вперше в конкурсі виступив вокально-інструментальний ансамбль сім'ї Наконечних, у складі якого шестеро музично обдарованих діток – учнів Решетилівської дитячої школи мистецтв. У виконанні колективу прозвучала зворушлива пісня «Присвята вчителям», автором якої є мама талановитої родини - Ольга Наконечна.
Вокальний жанр був представлений колективами, що мають надзвичайно високий рівень виконавської майстерності, сценічної культури і є, без перебільшення, гордістю аматорського мистецтва Полтавщини. Серед них – відкриття огляду – конкурсу, брати – близнюки Григорій та Леонід Недоїдки Огирівського сільського клубу, а також - родинний ансамбль «Криниченька» Кротівщинського сільського будинку культури Великобагачанського району під орудою одного з кращих музикантів нашого краю, композитора, заслуженого працівника культури України Олександра Пушкіна, сімейний вокальний ансамбль Комишнянського зонального будинку культури Миргородського району, дует кумів у складі Світлани Яременко та Володимира Горобця Зіньківського районного будинку культури, дует кумів – Павла Пугача та Віктора Колотія Великоперевізського сільського будинку культури Шишацького району. Не уявляє свого життя без пісні і родинний ансамбль «Берегиня» Потоківського центру культури і дозвілля Кременчуцького району, у складі якого - ветеран культури, бабуся – Дзюба Людмила Миколаївна, її донька, переможець багатьох конкурсів, телевізійних шоу – програм – Оксана Віяс та дві її доньки –Еліза і Аліна. В черговий раз високий статус одного з кращих в області щодо розвитку аматорського мистецтва підтвердив Оржицький район. На огляді-конкурсі він був представлений родинним ансамблем «Дивоцвіт», у складі якого чудові співаки, виконавці старовинних українських народних пісень –Людмила, Анатолій, Юлія Житинські, Алла Грицун та Олександр Припутень та сімейний дует Юрія та Юлії Колесніків з районного центру. Зворушливу програму підготувала сім'я Васильченків – Геннадій, Катерина та їх синочок Олександр, який прочитав вірш, присвячений Героям «Небесної сотні» і тим, хто сьогодні захищає нашу Батьківщину на Сході. Активні учасники всіх культурно-мистецьких заходів Пирятинського району – сімейне тріо «Водограй» у складі якого мама – Марина Коваленко та її талановиті дочки – Юлія і Анастасія. У їх виконанні прозвучала пісня «Володимиру Григоровичу Прокопенку», автором якої є Анастасія Коваленко і присвячена колишньому очільнику культури району, чудовому співаку Володимиру Прокопенку, що пішов за межу вічності і добру пам'ять про якого зберігають у районі.
Досить успішно вперше виступили в огляді-конкурсі дебютанти - родинний дует Ілони та Артура Мураховських Великобузівського сільського будинку культури Шишацького району, дует сестер – Тамари Кащенко та Катерини Зуб Шилівського сільського клубу Зіньківського району, сімейний дует Валерії та Юлії Яценко, що представляли Новосанжарський центр культури і дозвілля, дует сестер – Елізи Паламар та Наталії Гасан Козельщинського районного будинку культури.
Всі переможці та учасники обласного огляду – конкурсу родинних та сімейних ансамблів нагороджені дипломами І,ІІ,ІІІ, ступенів, грамотами управління культури обласної державної адміністрації, сувенірами та грамотами обласного Центру народної творчості та культурно - освітньої роботи.
Значну організаційну та творчу роботу щодо успішного проведення свята «Роде наш красний», огляду-конкурсу сімейних та родинних ансамблів здійснено працівниками культури Шишацького району на чолі з начальником відділу культури і туризму районної державної адміністрації – Любов'ю Петрівною Титаренко.

Директор ОЦНТ КОР
Д.О.Соколов

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання