logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Про порядок видачі документів дозвільного характеру

. Опубліковано у Інформація для відділів культури

 Начальникам управліннь, відділів культури
і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів

Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів визначено Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Зауважимо, що з 1 січня 2012 року набуде чинності Закон України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" його положення визначатимуть на законодавчому рівні перелік документів дозвільного характеру лише у сфері господарської діяльності.

У зазначеному переліку є документи, які регламентують видачу документів дозвільного характеру (№№ 46, 47, 50, 57, 58, 92, 93, 116) що мають відношення до законів про охорону культурної та історичної спадщини та, відповідно, до органів охорони культурної спадщини.

За результатами роботи, проведеної управлінням культури, встановлено, що видача ряду дозвільних документів віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини – Міністерства культури України:

документ за № 46 − повноваження Кабінету Міністрів України відповідно до ст. 4 Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

документ за № 47 − повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини − Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України згідно з п.9 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

документ за № 50 − повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини − Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України відповідно до ст.6 Закону України «Про охорону археологічної спадщини»;

− документ за № 58 − повноваження Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України відповідно до п.22 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

документ за № 93 − повноваження Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України відповідно до п. 25 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

− документ за № 116 − повноваження Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури відповідно до ст. 10 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

У рамках наданих повноважень, управління культури облдержадміністрації буде надавати наступні дозвільні документи:

№ 57 «Дозвіл на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок» − повноваження управління культури облдержадміністрації відповідно до п.13 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

№ 92 «Погодження відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління»  − повноваження управління культури облдержадміністрації відповідно до п.16 ст.6 Закону України «Про охорону культурної спадщини»

№ 106 «Погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони» − повноваження управління культури облдержадміністрації відповідно до п.9 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини»

Стосовно документу за № 50 «Дозвіл на право ведення робіт, пов'язаних з діяльністю щодо охорони і вивчення археологічної спадщини» інформуємо, що  Департамент культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України відповідно до ст.6 Закону України «Про охорону археологічної спадщини» видає названий дозвіл, який потім реєструється в управлінні культури облдержадміністрації особисто особою, яка отримала цей дозвіл.

Таким чином, на сьогодні управління, відділи культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів не мають повноважень видавати документи дозвільного характеру, зазначені у Законі України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" та розробляти регламентну картку на зазначені документи.

Разом з тим, відповідно до пункту 10, частини 2, статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» до повноважень органів охорони культурної спадщини районних державних адміністрацій, органів охорони культурної спадщини місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції належить: «надання висновків щодо відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;» тобто надання висновків до документу № 92, який буде видаватися управлінням культури облдержадміністрації.

Звертаємо увагу, що ніхто не відміняв участь представника відділу культури у роботі районних, міських комісій з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, створених на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1420  «Деякі питання реалізації статті 1861 Земельного кодексу України», а це документ № 10.

Популярні сторінки

Важливі посилання