logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Про документи дозвільного характеру у сфері охорони культурної спадщини

. Опубліковано у Інформація для відділів культури

Повідомляємо, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про охорону культурної спадщини»:
Консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам'яток національного значення здійснюються лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини на підставі погодженої з ним науково-проектної документації.

Усі ці роботи на пам'ятках місцевого значення, згідно з названим законом, здійснюються за наявності письмового дозволу органу охорони культурної спадщини облдержадміністрації, яким на даний час є управління культури облдержадміністрації.

З 1 січня 2012 року при виконавчому комітеті Полтавської міської ради діє обласний дозвільний центр (м. Полтава, вул. Жовтнева, 36, кім. 11, 12, 13, тел. 60-63-70), в якому щопонеділка з 9 до 10 години представник управління культури облдержадміністрації Пічкур Марія Сергіївна приймає від юридичних та фізичних осіб області звернення стосовно видачі:

− дозволу на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їх територіях та в зонах охорони;

− погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони;

− погодження відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;

− погодження розміщення реклами на пам'ятках місцевого значення, в межах зон охорони таких пам'яток.

Усі названі погодження (дозвіл) передбачені Законом України «Про охорону культурної спадщини». Виконання вище зазначених робіт без дозволу (погодження) органу охорони культурної спадщини є порушенням чинного пам'яткоохоронного законодавства з подальшим притягненням до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Інформація про отримання документів дозвільного характеру розміщена на офіційному сайті управління культури облдержадміністрації. Попередні консультації можна отримати в уповноваженого представника від управління культури облдержадміністрації Пічкур М. С. за телефоном: 2-94-59.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання