logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Полтавський музей авіації і космонавтики

. Опубліковано у Музеї та заповідники

Приміщення музею  Директор музею - Пушкарєв Андрій Миколайович

Адреса: м. Полтава, Першотравневий проспект, 16

Телефон: (05322) 7-25-82, 7-47-77

Web: http://p-space.narod.ru/

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Створення музею було ініційоване конструктором ракетних двигунів академіком  В. П. Глушком, який у 1981 р. виступив із пропозицією створити у Полтаві меморіальну експозицію, присвячену життю і творчій діяльності одного з перших теоретиків космічного польоту Ю.В. Кондратюка. В результаті науково-пошукових робіт було виявлено, що з Полтавщиною пов’язані імена багатьох талановитих діячів авіації, ракетної техніки і космонавтики, які заслуговували на те, щоб бути увічненими за допомогою музейних засобів. Відповідно до цього концепція музею трансформувалася.

За Дорученням Кабінету Міністрів України від 09.07.1987 р.     № 8160/26, за Наказом Міністерства культури України від 04.08. 1987 р.  № 541 та на виконання Постанови бюро Полтавського обкому КПУ, виконкому Полтавської обласної Ради народних депутатів від 19.06.1986 р. № 260 створено Полтавський музей авіації і космонавтики. Офіційне відкриття експозиції музею авіації і космонавтики відбулося у вересні 2001 р. за Наказом обласного управління культури від 5.10.2001 р. № 227.

Полтавський музей авіації і космонавтики розташований по Першотравневому проспекту, 16 в одноповерховому будинку з мансардою та підвальним приміщенням. Будівля є пам’яткою архітектури початку  ХІХ ст.

За період своєї діяльності музейний заклад став важливим науково-дослідним, популяризаторським закладом, який успішно співпрацює з Національною Космічною Агенцією України, Дніпровським ракетно-космічним Центром, українською Асоціацією працівників музеїв технічного профілю, Державним політехнічним музеєм України, Академією наук РФ, Асоціацією музеїв космонавтики РФ, краєзнавцями, істориками, військовими як в Україні, так і в багатьох країнах світу (США, Великобританії, Німеччині, Голландії, Нової Зеландії та ін.).

За час існування науковцями музею зібрані та сформовані наукові фонди, архів та спеціальна книгозбірня. Фондові колекції музею налічують майже 4,5 тисячі оригінальних експонатів(2026 основного і 2365 науково-допоміжного фондів), серед яких є унікальні. Науковий архів складається з понад 13 000 документів. Спеціалізована бібліотека налічує близько двох тисяч книг та інших видань, є цікаві відео- та інші матеріали за тематикою музею. З часу відкриття у музеї побувало понад 150 000 відвідувачів, які високо оцінили науковий рівень та інформаційний зміст експозиційних розділів.

Науковці музею взяли участь у роботі більш ніж 20-ти наукових, науково-практичних конференцій і читань у Полтаві, Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирі, Коростені, Москві, Петербурзі та ін. Результати наукових досліджень співробітників за тематикою музею викладені у понад 50-ти наукових, науково-популярних статтях, що надруковані у збірниках наукових статей, енциклопедичних, науково-енциклопедичних, академічних виданнях, журналах та ін.

Дослідження і популяризація досягнень української аерокосмічної науки і техніки, внеску українських (і полтавських зокрема) інженерів, учених, конструкторів, авіаторів, космонавтів у розвиток світової авіаційної і ракетно-космічної галузі продовжується

e-mail: list_28@ukr.net

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання