logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

«Великдень всіх нас на гостини просить...»

. Опубліковано у Гадяцькому училищу культури - 80

image00001

Великдень – свято свят і торжество торжеств, приурочене пам'яті воскресіння Ісуса Христа. Воно є одним з найбільш шанованих в українського народу.

Кажуть, що й сонце на радощах у цей день не заходить, тому і день такий «великий». Та й приготування до світлого Пасхального свята з діда-прадіда розпочиналися заздалегідь і тривали аж цілих сім тижнів. Особливим був останній тиждень, під час якого дівчата традиційно виготовляли писанки, крашанки, мальованки та дряпанки.
Відродженням цієї доброї традиції ось уже 9 років поспіль займаються студенти і викладачі Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського, готуючи напередодні свята виставки «Диво писанкове» кращих робіт з писанкарства та проводячи майстер-класи для школярів загальноосвітніх шкіл міста, району та всіх небайдужих до цієї красивої і водночас величної справи – народження писанки, гадячан.

image00002image00003image00004image00005image00006image00007image00008image00009image00010image00011
Цього року презентація великодніх робіт та майстер-класи розпочалися у виставковій залі Гадяцького історико-краєзнавчого музею 7 квітня, у день великого християнського свята Благовіщення. При нагоді з вітальними словами до всіх присутніх звернулися: міський голова Тетяна Миколаївна Савченко, директор училища культури, заслужений працівник культури України Анатолій Миколайович Насменчук, заслужений майстер народної творчості України Григорій Олексійович Кисіль та голова циклової комісії спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» Ірина Григорівна Середа. А далі найцікавіше – у дитячих руках, за допомогою фарбників, воску та писачка, споконвічні символи зародження життя перетворювались на диво-писанки.
Приємно відзначити, що на сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам цього виду мистецтва. Оригінальні орнаменти писанок не тільки чарують своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, вони несуть прадавні символи світорозуміння і природи, єднають з традиціями минулого, адже писанка, як відроджена у стінах нашого навчального закладу, так і у всьому світі є символом рідного народу.

Заступник директора
Гадяцького училища культури
ім. І.П. Котляревського
Світлана Боцула

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання