logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

. Опубліковано у Обласні бібліотеки

bibl det01Адреса бібліотеки: 36020, вул. Леніна, 17, м. Полтава

Контактний телефон: 7-20-41; 7-48-21

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В. о. директора Гаврилюк Лариса Іванівна 

Перша бібліотека для дітей у Полтаві була відкрита в 1927 році. Пізніше  (1934р.) при Будинку піонерів організована міська дитяча бібліотека, яка 1936-го  року реорганізована в районну бібліотеку для дітей.  Після утворення Полтавської області на її базі   (січень 1938р.)  створюється обласна бібліотека для дітей та юнацтва.

У період тимчасової окупації Полтави німецько-фашистськими загарбниками фонд і майно бібліотеки були повністю знищені. Відновлювані роботи розпочалися з січня 1944 р. і до кінця року було зібрано серед населення 8 тис книг.   

З нагоди святкування 100-річчя від дня народження Панаса Мирного,   у 1949 році бібліотеці присвоєно ім’я видатного письменника-земляка.

З 1962 року бібліотека має сучасну назву - обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного.  Впродовж останніх десятиліть змінювалась структура бібліотеки, удосконалювалась система обслуговування користувачів.

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного сьогодні -   це культурно-освітня, виховна, науково-інформаційна установа метою діяльності якої є утвердження права дитини на доступ до інформації, розвиток інтелектуального, культурного, соціального і творчого потенціалу дітей, створення сприятливих умов для навчання та проведення змістовного дозвілля.

 Багатопланова і різнобічна робота   бібліотеки спрямована   на     заохочення дітей до читання, оновлення  форм і методів  обслуговування      користувачів.  Цьому   сприяють різноманітні тематичні заходи. Серед них - Всеукраїнський тиждень дитячого читання, Всеукраїнський конкурс  „Найкращий читач України”, обласні огляди-конкурси кращого передового досвіду,  методично-бібліографічних матеріалів,  конкурси  дитячої творчості тощо.  

Бібліотека щорічно обслуговує більше 10000  дошкільників, учнів 1- 9 класів, керівників дитячого читання.  Книговидача складає  217 000 книг та періодичних видань.  Користувачі обслуговуються диференційовано, за віковими групами. До їх послуг унікальний бібліотечний фонд , який налічує біля 122000 прим. книг, періодичних видань, аудіовізуальних матеріалів.

У бібліотеці створено три відділи обслуговування:

Відділ  обслуговування читачів-учнів 1-4 класів   має  абонемент, який здійснює видачу літератури додому. Книжковий фонд розставлений згідно з диференціацією школярів та має   відкритий доступ.  В читальній залі зібрані довідкові видання для наймолодших, книги підвищеного попиту, дитячі газети і журнали, науково-педагогічну літературу.   

Відділ проводить масову роботу по популяризації книг та читання (літературні ігри, конкурси, вікторини, творчі заняття тощо). Для дітей працюють групи   за інтересами: „З книгою в світ цікавого” та „Чомучки”.

У відділі обслуговування читачів-учнів 5-9 класів на абонементі зібрані книги, що задовольнять будь-які смаки: проза, поезія, історична, пригодницька література, природнича, фентезі.  В читальній залі відділу широко представлені універсальні та галузеві енциклопедії, довідники, словники, краєзнавча література, періодичні видання  необхідні для  навчання, підготовки рефератів, написання творів.

У відділі працює клуб любителів активного спілкування „КЛАС”,    проходять різноманітні за формами та змістом масові заходи: літературні ігри, свята, подорожі, вікторини, години цікавих повідомлень.

У відділі естетичного виховання зібрана найцікавіша література та періодичні видання з питань мистецтв, ноти, аудіовізуальні документи;       організовуються численні конкурси, виставки дитячої творчості, літературно-музичні години, зустрічі з майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, перегляди відеозаписів із циклу „Кіно в бібліотеці”  тощо.

Обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного є також центром довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування дітей та керівників дитячого читання. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки складається з   алфавітного, систематичного   каталогів та картотеки статей для учнів 5-9 класів, краєзнавчої картотеки, картотеки творів, відзначених преміями, систематичного каталогу звукозаписів, нотних видань, картотеки на допомогу розвитку творчої особистості.   Розпочата робота по створенню електронного каталогу: бібліотека приєдналася до корпорації дитячих бібліотек України  з аналітичного розпису періодичних видань КОРДБА.

Як організаційно-методичний центр  бібліотека надає допомогу   дитячим,   шкільним, сільським бібліотекам області з питань роботи з читачами-дітьми. Розробляє і видає методично-бібліографічні матеріали, проводить обласні семінари і практикуми, здійснює виїзди в бібліотеки області з метою надання методичної і практичної допомоги.

Популярні сторінки

Важливі посилання