Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

. Опубліковано у Обласні бібліотеки

bibl nau01 bibl nau02

 

Адреса: 36000 м. Полтава вул. Леніна, 17

Телефон: (0532(2) 2-17-83; тел./факс (0532) 56-99-30  

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Web: http://library.pl.ua

Заснована у грудні 1894 року як громадська, і відкрита для читачів у січні 1895 року. У травні 1919 року на базі її фондів створено Центральну наукову бібліотеку, яку в 1937 році реорганізовано в обласну бібліотеку для дорослих. У 1949 році, коли відзначалося 150-річчя виходу у світ «Енеїди», бібліотеці було присвоєно ім’я зачинателя нової української літератури  І.П.Котляревського.

Сьогодні це головна бібліотечна установа області. Вона є: центральним книгосховищем вітчизняних і зарубіжних творів друку  на території області; центром бібліографічної роботи та МБА; депозитарієм краєзнавчої літератури; регіональним центром наукової інформації в галузі культури; обласним науково-методичним центром для публічних бібліотек області.

Бібліотечний фонд універсальний за змістом і налічує  понад 818 тисяч примірників документів (станом на 01.01.2011р.).

До послуг користувачів у бібліотеці загальний читальний зал, зал поточних надходжень періодичних видань, відділи міського абонементу, технічної літератури, обслуговування працівників сільського господарства, літератури з мистецтва, іноземними мовами, краєзнавчої літератури та бібліографії, бібліографічний, науково-методичний, міжбібліотечний абонемент, Інтернет-центр.

Велика робота ведеться бібліотекою по створенню власних електронних баз даних. Станом на 01.01.2011року електронний каталог налічує майже  869 тисяч записів і включає в себе бази даних «Книги», «Статті», «Книги іноземними мовами», «Статті іноземними мовами», «Ноти», «Краєзнавство», «Періодичні видання».

Бібліотека активно займається проектною діяльністю, завдяки якій відкрито Інтернет-центр, інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» (за сприяння Посольства США в Україні), Регіональний навчальний центр (за програмою «Бібліоміст»).

Щороку бібліотека обслуговує понад 40 тисяч користувачів, книговидача складає 802 тис. примірників документів.