logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва та культури

. Опубліковано у Інші обласні установи

 Директор - Богодиста Ліна Вікторівна

 

Адреса: 36039, м. Полтава, вул. Зигіна, 1

Телефон: (05322) 7-17-59

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

сайт: http://poltavametod.ucoz.ru/

В 2011 році Полтавському обласному методичному кабінету навчальних закладів мистецтва та культури (ОМКНЗМтК) виповнюється 20 років. З 1991 року його очолювала викладач Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка Пащенко Тетяна Василівна, яка своєю натхненною працею внесла значний вклад у формування методичних засад початкової мистецької освіти області, організацію перших конкурсів, фестивалів, оглядів. З 2008 року керівником установи працювала Вождаєнко Валентина Володимирівна – заступник начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації - начальник відділу охорони культурної спадщини та культурної політики, яка підняла на високий рівень методичне керівництво закладами початкової мистецької освіти за різними напрямками і спеціалізаціями, вела активну роботу щодо виявлення обдарованих дітей в нашому регіоні. У зв’язку із проведенням державної атестації ПСМНЗ Полтавщини протягом 2009-2015 років, покладанням основних завдань по організації цієї роботи, повноважень регіональної експертної ради на ОМКНЗМтК під керівництвом Вождаєнко В.В. стартувала державна атестація ПСМНЗ (шкіл естетичного виховання) області.

З 2010 року керівництво установою здійснює Богодиста Ліна Вікторівна, яка продовжує справи започатковані її попередниками, тісно співпрацює з початковими спеціалізованими мистецькими навчальними закладами області, що є одним із пріоритетних напрямків роботи ОМКНЗМтК.

Сьогодні ОМКНЗМтК має галузеву нормативно-правову базу, і є установою культури і мистецтва з завданнями інформаційно-методичної, культурно-просвітницької роботи: бере участь в роботі експертних атестаційних комісій ПСМНЗ; проводить мистецькі заходи серед учнів та викладачів шкіл естетичного виховання; надає інформаційну, методичну та консультативну допомогу закладам культури і мистецької освіти; розробляє та видає методичні рекомендації, посібники з фахових питань; вивчає проблеми та тенденції розвитку галузі; аналізує й узагальнює передовий педагогічний досвід працівників і установ галузі, проводить обмін досвідом з обласними науково-методичними центрами України.

Результат праці щодо збагачення та розвитку навчального та концертного репертуару для ШЕВ – видання ОМКНЗМтК авторських збірок, нотного матеріалу провідних діячів мистецтва як Полтавщини так і України, аудіо матеріалів, інших носіїв для організації нових форм роботи мистецьких навчальних закладів.

Суттєвих змін набула й сама структура ПСМНЗ. В багатьох музичних школах Полтавщини відкрились та продовжують відкриватися відділення, притаманні школам мистецтв, де діти, окрім початкової музичної освіти, здобувають ще й хореографічні, художні, театральні знання та навички.

За останні 10 років школи естетичного виховання набули більш високого ступеню розвитку:розширилося коло спеціальностей, особлива увага приділяється вивченню традицій народної культури, колективним формам музичення. Якщо в 2000 році контингент учнів шкіл естетичного виховання області становив 9567 учнів, то у 2010 році – 10458 учня. Сьогодні мережа ПСМНЗ Полтавщини представлена 37 музичними школами, 3 школами мистецтв, 4 художніми школами, студіями при Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка та Гадяцькому училищі культури ім. І.П.Котляревського (з контингентом 382 учні). Полтавщина зберегла стабільну мережу, яка складається з 44 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання): 39 – в області, 5 – в м. Полтаві, при яких працює 55 філій та класів. Крім музичного відділення в 40 школах, у 21 працюють відділи хореографії, в 26 – образотворчого мистецтва, в 4 – театрального мистецтва.

Збереження мережі ПСМНЗ на сучасному етапі неможливе без формування методичних засад їх діяльності. ОМКНЗМтК аналізує стан навчально-методичної роботи в початкових мистецьких навчальних закладах, впроваджує інноваційні навчальні програми та технології в процес підвищення фахової кваліфікації викладачів, надає допомогу з питань організації навчально-виховного процесу шкіл естетичного виховання. Викладання предметів художньо-естетичного циклу повинно здійснюватися творчими педагогами, які володіють сучасними методиками, мають високий рівень професійної підготовки. Провідним принципом мистецької освіти в сучасних умовах визначається її інтеграція, яка веде до перегляду традиційних форм, методів навчання. Ці принципи покладені в основу підготовки спільних з Полтавським музичним училищем ім. М.В.Лисенка, Полтавським національним педагогічним університетом ім. В.Г.Короленка, Гадяцьким училищем культури ім. І.П.Котляревського, громадськими організаціями, установами всіх форм власності семінарів-практикумів, майстер-класів, круглих столів, конференцій, роботи журі творчих заходів, нарад з питань розвитку початкової мистецької фахової освіти, організації навчального процесу, нормативно-правового та фінансово-економічного забезпечення для директорів та викладачів шкіл естетичного виховання, які з успіхом практикує ОМКНЗМтК за участі народних, заслужених артистів України, ректорів, професорів, завідуючих кафедрами, доцентів, викладачів Харківського державного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського, Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, лауреатів Міжнародних конкурсів, провідних викладачів музичних училищ та інших навчальних закладів України.

Особливе місце відводиться роботі з керівними кадрами. В області створена Рада директорів ПСМНЗ, яку очолює Магомедова Тетяна Юріївна – директор Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Раїси Кириченко.

Щорічно, напередодні нового навчального року, проводяться наради керівників шкіл естетичного виховання з керівництвом Управління культури Полтавської ОДА, на яких ОМКНЗМтК звітує про підсумки роботи ПСМНЗ. В нарадах з питань перспектив розвитку початкової мистецької освіти, проведення державної атестації ШЕВ неодноразово беруть участь провідні діячі мистецтв України.

Щорічно колективи дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв звітують про свою роботу підсумковими концертами в кращих концертних залах м. Полтави та області.

За рік ОМКНЗМтК проводить понад 20 обласних заходів: присвячених державним святам, конкурси, фестивалі, олімпіади, виставки, концерти, пленери, семінари, майстер-класи, наради, відзначення знаменних дат видатних діячів, як підсумок – підготовлені телевізійні новини на обласному телебаченні «Лтава».

Учні ШЕВ Полтавщини здобувають переконливі перемоги на Міжнародних та Всеукраїнських змаганнях .

Отже, діяльність обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури спрямована на розвиток позашкільної освіти, розкриття здібностей та обдарувань учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

Популярні сторінки

Важливі посилання