logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Вечірня Полтава: Третя виставка для бійців АТО: картини і пробитий кулями бронежилет

. Опубліковано у Музи не мовчать

43709923 49ab3d88

У галереї «Арта», що на вулиці Леніна, 6, відкрилася благодійна виставка картин полтавських художників. Усі кошти, вилучені від продажу робіт, підуть на закупівлю речей, необхідних бійцям, котрі відстоюють незалежність України на Сході нашої країни.
— Ми збираємося вже втретє, аби заявити про свою небайдужість до того, що відбувається в нашій країні, до тих вояків, які захищають наше з вами майбутнє, — зазначила, відкриваючи виставку, хазяйка галереї «Арта» й ініціатор благодійних виставок художниця Юлія Петушинська.

— Коли восени ми відкривали другу виставку, то було сподівання, що третя вже не знадобиться, але, на жаль...
Юлія розповіла, що від продажу картин на двох попередніх виставках було отримано майже 57,5 тисяч гривень й усі вони пішли на закупівлю речей для адресної допомоги військовим. Спочатку це були 7 бронежилетів, пізніше, на прохання хлопців, купували бушлати, берці, термобілизну тощо.
— Бронежилети, які ми купували, не раз захищали наших бійців, — продовжила Юлія Петушинська. — Але маємо й сумну статистику: двоє з бійців поранені, а Валерій Боняківський загинув. На жаль, наш бронежилет його не захистив, бо він захищає від куль, але не від «градів».

00049

У переддень відкриття виставки минуло сорок днів із дня загибелі полтавського художника Валерія Боняківського. До колег свого сина звернулася мама Валерія — Марія Карпівна. Вона подякувала усім, хто долучився до допомоги військовим, і розповіла, що її син цінував таке ставлення і розуміння полтавських художників і меценатів. Також Марія Карпівна принесла із собою бронежилет, пробитий кулями. Розповіла, що це один із тих бронежилетів, які свого часу передали військовим полтавські художники і який реально врятував життя бійцеві.
Присутній на відкритті виставки художник з Лубен Володимир Мирошниченко також попросив слова:
— Художники в Лубнах теж підтримали акцію продажу картин, як це роблять полтавці, — зазначив Володимир. — Нам дали лише три дні на експозицію в місцевій галереї, але за цей час ми встигли продати робіт на вісім тисяч гривень. Кошти розділили порівну між чотирма пораненими бійцями, які зараз проходять лікування в Лубнах, передавши їх особисто в руки. Ми теж маємо сумну статистику — троє загиблих лубенців. Продовжуватимемо свою роботу й надалі.

Голова Полтавського осередку Національної спілки художників України Юрій Самойленко зазначив, що всі, хто не може тримати зброю в руках, зараз повинні використати якісь свої таланти на те, щоб допомогти захисникам України. Головне — перемогти і щоб людські втрати не були марними.

Підтримавши цю думку, усі присутні на виставці художники, колекціонери, поціновувачі мистецтва заспівали Гімн України, а Юлія Петушинська наголосила, що виставка в «Арті» перетворилася у безстрокову. Купити картини задля допомоги нашим військовим можна у будь-який день і час.

Матеріал на сайті газети "Вечірня Полтава"

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання