logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Бойовий дух захисників України піднімають мистецтвом

. Опубліковано у Музи не мовчать

Муніципальний духовий оркестр «Полтава» дав концерт у навчальному тренувальному центрі військ зв'язку ЗСУ, розташованому на базі інституту зв'язку. Концерт відбувся в рамках циклу культурно-мистецьких акцій, започаткованих відділом культури Полтавської міської ради, які триватимуть із лютого по квітень.

Першими перед військовими, мобілізованими до війська, виступили учні й викладачі Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П. Майбороди. Також дали концерти вихованці Школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Р. Кириченко, музичної школи №3 імені Б. Гмирі, симфонічний оркестр під керівництвом Віталія Скакуна та духовий оркестр «Полтава» під керівництвом Едуарда Головашича та інші.
У притаманному для оркестру «Полтава» стилі, музиканти швидко створили святкову й разом із тим невимушену атмосферу, представивши слухачам не лише класику, а й українські пісні у виконанні соліста Віктора Щербакова та попурі світової музики, цього разу складене із творів «АВВА». Солістка оркестру Альона Шмельова виконала твори різних жанрів і, як зазначив заступник начальника Центру по роботі з особовим складом підполковник Юрій Кривоніс, своїм виступом зробила більше, ніж викладачі за місяць, реально піднявши бойовий дух призовників.
Справді, під час концерту військовослужбовці не раз підводилися зі своїх місць, аби нагородити музикантів і солістів заслуженими аплодисментами.
— Такі концерти ми розцінюємо як можливість для наших солдатів відпочити душею, долучитися до справжнього мистецтва і згадати свої домівки, аби набратися духовних сил на подальше вивчення військової справи, — зазначив по завершенні підполковник Юрій Кривоніс. — У нашому центрі навчаються хлопці й чоловіки з усієї України, опановуючи протягом 26-ти днів фах військового зв'язківця. Графік навчань дуже щільний, тож можливість годинку морально відпочити під хорошу музику дорогого варта. Спасибі музикантам!
Керівник і диригент муніципального духового оркестру, заслужений артист України Едуард Головашич дуже добре розуміє, наскільки така музика потрібна військовим. Свого часу він створив духовий оркестр у знаменитих Червоних казармах.
— Моральний дух часто виявляється важливішим навіть за зброю, — поділився Едуард Анатолійович. — Жива музика завжди піднімала бойовий дух і переконувала військових, що те, чим вони займаються, справді потрібно людям і країні.
Щодо морального духу, то наскільки його вдалося підняти військовим, було зрозуміло й під час концерту, і після нього. Особливо щемною була зустріч двох музикантів оркестру — братів Дмитра і Михайла Янжул — зі слухачем навчального центру Богданом В'язовським. Вони виявилися земляками, усі народилися та виросли в Чорнухах і
тепер зустрілися в Полтаві. Хлопці насправді раді були побачитися й кілька хвилин поспілкуватися. А я скористалася нагодою, аби запитати у 23-річного Богдана про його внутрішній стан перед відправкою в зону АТО.
— Я пішов добровольцем, тож налаштований, як розумієте, добре. Так, що ми з Красної площі бруківку принесемо, — відповів Богдан В'язовський. — «Настрой» у наших хлопців гарячий, і своє ми відстоїмо.
Зрозуміло, що бруківка з Красної площі нам не потрібна, ми на чуже не зазіхаємо. Але те, що наші військові рішуче налаштовані боронити свою землю, вселяє ще більше впевненості в тому, що перемога буде за нами! І буде скоро!

Оксана Клочко

Газета "Вечірня Полтава"

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання