logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Релігійна ситуація

. Опубліковано у Національності та релігії

Релігійна ситуація в області є стабільною і прогнозованою, проявів релігійного екстремізму й фанатизму не зафіксовано. Стосунки між органами державної влади, церквами та релігійними організаціями є толерантними, врівноваженими. Відкритих міжконфесійних протистоянь не спостерігається.

Полтавщина відзначається конфесійною розмаїтістю (41 конфесія, течія і напрямок). Станом на 1 січня 2015 року на Полтавщині діють 1124 релігійні організації (1099 релігійних громад, 11 управлінь, 3 духовні навчальні заклади, 6 монастирів, 1 братство, та 4 місії).
Найчисельнішими і найвпливовішими релігійними організаціями залишаються православні (всього 700, з них 486 – УПЦ, 186 – УПЦ КП, 11 – УАПЦ, 17 – інші), або 62% від загальної кількості.
Продовжують розвиватись протестантські конфесії, релігійних організацій яких в області налічується майже 400. Найвпливовішими є євангельські християни-баптисти, християни віри євангельської-п’ятидесятники, адвентисти сьомого дня, об’єднання християнських церков «Світло життя». Помітна їх культова діяльність, благодійність, боротьба з наркоманією та алкоголізмом.
Малочисельні але активні місцеві релігійні громади Української автокефальної православної церкви, Української греко-католицької церкви, Римсько-католицької церкви, Духовного управління мусульман України.
Серед новітніх релігійних рухів в області найбільш активною є Церква Ісуса Христа святих останніх днів (мормони).
В області функціонує 28 релігійних організацій національних меншин. Релігійні організації національних меншин не чисельні, за винятком Полтавської та Кременчуцької іудейських громад Хабад Любавич, а також мусульманської громади м. Полтави, які діють досить активно.
Діючими в області громадами віруючих усіх церков і конфесій опікуються 877 священнослужителів, 426 із них належать до православного духовенства. Через дефіцит кадрів у православних єпархіях близько третини парафій діють нерегулярно протягом багатьох років. Майже повністю забезпечені священнослужителями громади протестантські, харизматичні та новітніх релігій.
Для задоволення сакральних потреб релігійні організації мають 865 культових будівель та молитовних приміщень. Це 286 культових споруд у власності та користуванні (31 пам’ятка архітектури), 579 молитовних приміщення включаючи орендовані приміщення. Релігійні громади, які не мають власних культових споруд, орендують приміщення державних установ, організацій та приватних осіб або проводять зібрання у приватних помешканнях віруючих.

Популярні сторінки

Важливі посилання