logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Реєстрація статутів релігійних громад

. Опубліковано у Національності та релігії

Закон України „Про свободу совісті та релігійні організації” для релігійних громад не передбачає обов'язкової реєстрації їх статутів. Водночас, релігійні громади шляхом реєстрації статутів і наступної державної реєстрації набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні обов'язки через свій обраний чи призначений керівний (виконавчий) орган. Одержання релігійною громадою правоздатності юридичної особи врегульовує відносини з іншими суб’єктами права.

Відповідно до статті 14 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації”, якою передбачено, що „для реєстрації статуту (положення) релігійної громади громадяни в кількості не менше десяти чоловік, які утворили її і досягли 18-річного віку, подають заяву та статут (положення) на реєстрацію до обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій...”

Прийом документів, які подаються для реєстрації статутів (положень) релігійних громад:
- письмова заява про реєстрацію статуту (положення) у 2-х примірниках;
- статут (положення) в 4-х примірниках;
- протокол загальних зборів про прийняття статуту (положення) та вибори керівних (виконавчих) органів у 2-х примірниках;
- документ (або відповідний узгоджувальний запис на статуті (положенні), яким підтверджується вказана в статуті (положенні) організаційна і канонічна підпорядкованість релігійної громади.
- інші документи, які засвідчують відомості, необхідні для розгляду питання про реєстрацію статуту (положення), висновок місцевого органу державної влади тощо.

Прийом документів, які подаються для реєстрації у новій редакції
статутів (положень) релігійних громад:
- письмова заява про реєстрацію у новій редакції статуту (положення) у 2-х примірниках;
- протокол загальних зборів про прийняття у новій редакції статуту (положення) у 2-х примірниках;
- статут (положення) у новій редакції в 4-х примірниках;
- документ про узгодження змін і доповнень до статуту (положення), або відповідний узгоджувальний запис релігійної організації, якій організаційно і канонічно підпорядкована релігійна громада.
- інші документи, які засвідчують відомості, необхідні для розгляду питання про реєстрацію у новій редакції статуту (положення), висновок місцевого органу державної влади тощо.

Посилання на зразки документів
Заява
Заява (нова редакція)
Протокол
Протокол (нова редакція)
Перша сторінка статуту
Перша сторінка статуту (нова редакція)

Популярні сторінки

Важливі посилання