logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Лист Міністерства культури України "Щодо конкурсної процедури призначення керівників закладів культури"

. Опубліковано у Мінкультури інформує

 МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2017 р. N 431/7-1/15-17

Щодо конкурсної процедури призначення керівників закладів культури

Розглянувши <...> звернення <...> щодо роз'яснення деяких норм Закону України "Про культуру" (далі - Закон) в частині запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури, повідомляємо про таке.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону керівники державних та комунальних закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на п'ять років за результатами конкурсу.

Вимоги до особи на посаду керівника державного чи комунального закладу культури визначені частиною першою статті 21 1 Закону. Так, керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов'язки.

Посади керівників державного чи комунального закладів культури визначені Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 81 "Культура і мистецтво", затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 р. N 168, та випуск 84 "Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України від 04.02.2000 р. N 32).

На першому засіданні конкурсної комісії розглядаються документи, подані кандидатами на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, на відповідність кваліфікаційним вимогам (частина шоста статті 21 5 Закону).

У разі невідповідності вимогам, визначеним статтею 21 5 Закону, за рішенням конкурсної комісії особа не допускається до участі в доборі кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури (частина сьома статті 21 5 Закону).

Переможець конкурсу призначається на посаду керівника державного чи комунального закладу культури керівником органу управління (частина п'ятнадцята статті 21 5 Закону).

Контракт з керівником державного чи комунального закладу культури визначає основні вимоги до діяльності закладу культури, виконання яких є обов'язковим для керівника, та інші умови. Особливі підстави для дострокового розірвання контракту та відповідні наслідки для його сторін є обов'язковими умовами контракту з керівником державного чи комунального закладу культури (частина шістнадцята статті 21 5 Закону).

У разі, якщо жоден із кандидатів не пройшов конкурсний добір на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, орган управління оголошує конкурс на цю посаду повторно.

Обмежень щодо термінів виконання обов'язків керівника державного чи комунального закладу культури законодавством України не передбачено.

Особи, винні у порушенні законодавства про культуру, несуть дисциплінарну, цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства (стаття 35 Закону).

Водночас зазначаємо, що листи Мінкультури не є нормативно-правовими актами, вони лише мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

Заступник Міністра

Ю. Рибачук

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання