logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

27 червня в м. Кобеляки відбудеться відкриття меморіальної дошки бандуристу та композитору Китастому Григорію Трохимовичу

. Опубліковано у Новини регіонів

Китастий Григорій Трохимович народився 17 січня 1907 року в Кобеляках Закінчив Полтавський музичний технікум, Київський музично-драматичний інститут ім. М. Лисенка.

Займався концертною діяльністю на Україні з 1930-х років. Працював в Капелі бандуристів ім. Т. Шевченка, створеній в 1935 році на основі Київського хору та Полтавської капели (як музикант, концертмейстер, диригент, потім став художнім керівником колективу з офіційною назвою «Українська державна зразкова капела бандуристів»).


Друга світова війна розділила життя музиканта на дві частини. У 1942 році Григорій Трохимович потрапив у полон, став в'язнем фашистського концтабору. У 1943 році з капелою бандуристів опинився в Німеччині. Залишаючись в статусі остарбайтерів протягом усієї війни, члени капели постійно роз'їжджали по містах гітлерівської Німеччини і Західної Україні з концертами. Колектив виступав у тому числі і перед воїнами Української повстанської армії. На батьківщину йому не судилося повернутися: знову опинитися в катівнях, але тепер радянських, він не захотів. Тому Г. Китастий відправляється за океан.
У США Г. Китастий виїхав в 1949 році. Жив у Детройті, пізніше короткий час у Каліфорнії (Сан-Дієго), в 1964 році переїхав до Чикаго, де очолив перший ансамбль бандуристів Об'єднання демократичної української молоді (ОДУМ). Виступав з концертами, навчав вихідців з України та їх нащадків кобзарській майстерності, вважаючи, що, куди б тебе не закинула доля, потрібно не забувати своє коріння та витоки.
Помер 6 квітня 1984 року в р. Баунд-брук, штат Нью-Джерсі, США. Похований на українському православному цвинтарі.
Ім'ям Г. Т. Китастого названий міжнародний конкурс кобзарського мистецтва (Григорій Трохимович є одним з найбільш яскравих представників бандуро-кобзарського мистецтва ХХ століття ).
Посмертно Г.Т. Китастому у 1992 році була вручена Шевченківська премія.
Указом Президента України Китастому Г.Т. присвоєно звання Герой України (з врученням ордена Держави за видатний особистий внесок у справу національного і духовного відродження України, поширення української культури і кобзарського мистецтва).

Популярні сторінки

Важливі посилання