logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

"Булава" на Хортиці

. Опубліковано у Новини регіонів

image00002

З 10 по 14 жовтня за підтримки Міністерства культури у Запоріжжі проходить V Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці». «У ці непрості часи, коли ціною важких втрат відбувається становлення нашої держави, культура стає тим фундаментом, на якому відбудовується оновлена Україна.

Невипадково цьогорічний козацький фестиваль «Покрова на Хортиці» проходить під гаслом «Хортиця єднає Україну» – звернувся до учасників Міністр культури України Євген Нищук.

- Таке свято сьогодні надзвичайно символічне - як колись козаки боронили свою землю, так сьогодні наші українські герої відстоюють територіальну цілісність України». Фестиваль урочисто розпочався 10 жовтня, о 12.00, в історико-культурному комплексі "700-літній Запорозький дуб". Того ж дня у церкві ІКК "Запорозька Січ" відкрилася п'ятиденна виставка ікон, присвячених Покрові Пресвятої Богородиці. Увечері, в Концертному залі імені М.Глінки відбувся концерт "І оживе слава України" козацького ансамблю пісні і танцю "Запорожці". 11 жовтня, там же, в рамках "Покрови на Хортиці" пройшов ІІ Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль "Краса і гордість Запорізького краю".
Але основні події відбулися в неділю, 12 жовтня, в історико-культурному комплексі "Запорозька Січ" на Хортиці. Свято розпочалося театралізованим дійством «Козацька слава невмируща!» у виконанні акторського складу академічного театру ім. В.Г. Магара. Працювало містечко народних майстрів, фахівці аквагриму залюбки малювали на обличчях всіх бажаючих символи України, а в "костюмерній" можна було приміряти автентичне народне вбрання.

image00001image00003image00004
Концертна програма для гостей фестивалю за участю 21 художнього колективу із 8 областей України: Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Вінницької, Сумської, Київської, Чернівецької, Запорізької, об'єднала майже 500 учасників. Полтавщину на фестивалі представляв народний аматорський чоловічий квінтет «Булава» Бутоводолинського сільського будинку культури, керівник заслужений працівник культури України Віктор Шарий, директор Тетяна Макаренко. Колектив виконав пісні: сл. О.Лубської, муз. О.Білаша «Пісня про бандуру» та сл. О.Вратарьова, муз. О.Злотника «Нам є що захищати». Глядачі стоячи вітали наших аматорів.
Молебні "За Україну" відбудуться у храмах 14 жовтня. Того ж святкового дня, в Концертному залі імені М.Глінки фестиваль "Покрова на Хортиці" завершить театралізоване дійство за мотивами опери С.Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм".

Популярні сторінки

Важливі посилання