logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

День художника у Гадяцькому училищі культури ім. І.П. Котляревського

. Опубліковано у Новини регіонів

image00004

День художника студенти та викладачі спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського вважають своїм професійним святом і традиційно відзначають його проведенням різноманітних заходів. Не було винятком і цьогорічне свято.

Із 7 по 17 жовтня студенти та викладачі провели декаду спеціалізації, яку присвятили Дню художника. В її рамках було проведено п'ять виставок, два майстер-класи, тематична година, мистецька вікторина та екскурсії до Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського і виставкової галереї Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка.

Фотовиставка «Мить чудова, зупинися!» містила близько 50 творчих робіт найрізноманітніших за своєю тематикою. Це – краєвиди, світ тварин, комах, рослин тощо. Саме фотографії дають можливість розкрити ще одну грань творчості студентів, які відшуковують прекрасне у навколишньому світі. Виставку підготували студенти ІІІ курсу під керівництвом викладача О.М. Недвиги. Найактивнішими глядачами виставки були учні студії естетичного виховання, які з цікавістю, не приховуючи емоцій, розглядали кожну роботу, представлену на виставці.
Не менш цікавою була і виставка пленерних робіт «Мальовничі куточки рідного краю», на якій були представлені роботи студентів ІІІ та ІV курсів, виконані під час пленерних занять з дисципліни «Живопис» під керівництвом молодого викладача, колишньої випускниці училища, Н.В. Харагай.
На виставці творів декоративно-прикладного мистецтва, підготовленої студентами ІV курсу під керівництвом викладача І.Г. Середи, були представлені творчі роботи студентів, виконані у різних художніх техніках. Це – і яскраві квіткові та сюжетно-тематичні композиції, виконані у техніці художнього розпису, і квіткові, декоративні та орнаментальні композиції, виконані у техніці аплікації соломкою та соломо-пластики, і різні ужиткові речі, оздоблені різьбленням, декоративним розписом, аплікацією соломкою та багато іншого.
Оригінальністю та майстерністю виконання вразили глядачів роботи студентів, представлені на виставці «Образи, створені лінією». Тут були представлені екслібриси, емблеми спеціалізацій училища та інші графічні роботи, виконані студентами під керівництвом викладача О.Г. Кисіль з дисципліни «Шрифти і проектна графіка».

image00001image00002image00003image00005image00006image00007image00008image00009
Майстер-класи з виготовлення вітальних листівок та батику провела для студентів член національної спілки художників України А.С. Гончарова-Цивінська, колишня студентка училища культури. Молода майстриня ознайомила студентів з основними матеріалами та інструментами, технологією виконання листівки і батику, а також, представила свої творчі доробки. Кожний студент виготовив свою власну вітальну листівку та намалював невеличку картину.
Зі слів студентів, проведені майстер-класи, дали їм можливість застосувати вже набуті знання та навички з дисциплін «Композиція», «Декоративно-прикладна творчість», «Основи кольорознавства».
Як результат проведених майстер-класів, була організована виставка творчих доробок студентів.
Тематична година «Парижанка з хутора Гавронці, поблизу Диканьки», присвячена творчості нашої землячки Марії Башкирцевої, була цікавою та пізнавальною для студентів. Вони із зацікавленням слухали розповідь викладача О.М. Недвиги про життєвий і творчий шлях молодої художниці, яка своєю наполегливістю, цілеспрямованістю отримала всесвітнє визнання.
Цікавою та пізнавальною була екскурсія до Полтавського краєзнавчого музею і виставкової галереї Полтавського художнього музею, яку організувала для студентів викладач О.М. Недвига. Студенти ознайомилися з експонатами відділу декоративно-прикладного мистецтва краєзнавчого музею (роботами з дерево-різьблення, гончарними та керамічними ужитковими речами, вишитими та тканими виробами, писанками тощо) та переглянули експонати виставки, присвяченої творчості О. Довженка і М. Кричевського.
Мистецька вікторина, в якій взяли участь і студенти інших спеціальностей, була присвячена світочу української культури Тарасові Шевченку. Цікаві та пізнавальні запитання дали можливість розкрити ще одну грань діяльності Т. Шевченка як художника. Переможцем вікторини стала студентка ІІІ курсу Анна Кулакова.
Виставка-конкурс «Замало сказати вам «Дякую» містила власні творчі роботи студентів, присвячені героям, воїнам, учасникам АТО. Свої роботи студенти виконували у різних техніках, з різних матеріалів, але, що саме головне, вони втілили в них своє бачення сьогодення, подяку українським воїнам.
Зворушливими є слова, якими студенти підписали творчі роботи. Визначити переможця конкурсу було складно, тому викладачі відзначили роботи таких студентів: Алли Лучинської (ІІ курс), Аліни Мокляк (І курс), Анни Кулакової та Вікторії Шульги (ІІІ курс). Всі роботи студентів, представлені на цій виставці будуть передані до одного з Київських госпіталів.

І.Г. Середа,
голова циклової комісії викладачів
декоративно- прикладного мистецтва
Гадяцького училища культури
ім. І.П. Котляревського

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання