logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

"Новини Полтавщини": Виставка грецького фотографа до 1025-річчя хрещення Русі завершила роботу

. Опубліковано у Огляд ЗМІ

22 липня відбулося урочисте закриття виставки грецького фотографа Костаса Асіміса «Наш Афон», яка проходила в Полтавському Краєзнавчому музеї з 20 червня. Протягом місяця полтавці та гості міста побачили фото, присвячені історії та життю монахів в монастирях Афону.

«В Афоні знаходиться 20 монастирів, з них сербські, болгарські, російські та 17 грецьких, які тісно взаємодіють між собою. Моя мета – показати людям що таке Афон, тому що не всі мають можливість там побувати. На мій погляд, подібні заходи об'єднують православний люд», – зазначив митець. Фотограф розповів, що йому сподобалася Полтава та архітектурні пам'ятки, і закликав полтавців берегти їх.

Від імені обласної влади фотографа привітав заступник голови – керівник апарату ОДА Валерій Пархоменко та вручив грамоту за вагомий особистий внесок у розвиток православного мистецтва, висвітлення історії духовності християнських святинь та багаторічну творчу діяльність з нагоди 1025-річчя хрещення Русі .

«Він приблизив Афон до Полтави та полтавців. Ця виставка направлена на розвиток духовності кожної людини. 1025-річчя хрещення Русі – це не просто календарна подія. Хрещення сприяло об'єднанню Русі в єдину державу. Вона долучилася до кола цивілізованих держав та була позбавлена статусу «варварської» країни. Президент України Віктор Янукович у Програмі «Україна для людей» наголошує, що ми повинні жити за нормами християнської моралі, керуватися високими морально-етичними нормами, та виховувати молодь», – зазначив Валерій Пархоменко. Він подякував фотографу та сказав, що Полтавщина завжди відкрита та чекає нових творів митця.

Секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук від імені митрополита Полтавського та Миргородського Филипа подякував Костасу Асімісу за вклад для громади міста.

Своїми враження від виставки поділилася Директор Полтавського краєзнавчого музею Катерина Фесик.

«Цей проект дав нам можливість не тільки пізнати Афон, а й пізнати самих себе, бо саме через відчуття можна відкрити багатство та духовне надбання, яке ми маємо, - сказала директорка.

Костасу Асімісу на згадку про мистецький захід на Полтавщині вручили буклет про Краєзнавчий музей та книгу відгуків полтавців про виставку. Для присутніх співала заслужена артистка України Олена Білоконь.

Виставка проходила в рамках заходів до 1025-річчя Хрещення Русі, за ініціативи Президента України Віктора Януковича про відзначення цієї події на державному рівні.

Читати матеріал на сайті обласного комунального інформаційного агентства "Новини Полтавщини"

Популярні сторінки

Важливі посилання