logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

"Новини Полтавщини": В ОДА зробили крок до збереження Кадетського корпусу

. Опубліковано у Огляд ЗМІ

У Полтавській ОДА вирішили укласти охоронний договір стосовно державної пам'ятки архітектури Кадетського корпусу і погодити його з Департаментом культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.

Про це йшлося під час наради у заступника голови – керівника апарату Полтавської ОДА Валерія Пархоменка.

«Ми сьогодні провели засідання, на якому вирішили підготувати охоронний договір стосовно Кадетського корпусу. Цей документ є фактичним кроком, який дасть можливість робити там подальші дії, аби це приміщення зберегти», – прокоментував Валерій Пархоменко.

За словами начальника управління майном Полтавського МВК Дмитра Паламарчука, нині до них йдуть масово листи з пропозиціями щодо долі Кадетського корпусу, проте у жодному зі звернень немає конкретних схем вирішення питання.

Валерій Пархоменко, зокрема, зазначив, що влада сьогодні активно підтримує думку громадськості щодо збереження Кадетського корпусу, проте є окремі громадські організації, які виступають публічно за збереження Кадетського корпусу, а насправді тільки руйнують його.

"То стіни розмальовують, то вигукують лозунги, які насправді ніякого підґрунтя не мають. Виходить якась політична гра на публіку. Ми ж сьогодні робимо крок, щоб дійсно ця будівля збереглась і служила ще довго нашим нащадкам», – зазначив Пархоменко.

Після укладання охоронного договору та уладнання деяких питань по землі, полтавці отримають всі правові можливості вирішувати, що робити далі з будівлею.

На нараді озвучили два шляхи, що мають стати наступним кроком – консервування і реставрація. Вартість останнього, за розрахунками Державного підприємства «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» м. Полтава», складатиме в межах 165 млн грн. Консервація ж будівлі обійдеться у 18 млн грн.

Фахівці радять піти саме цим шляхом, бо реставраційні роботи, зазвичай, проводять у будівлі, коли вже чітко визначено її призначення, чого поки що по Кадетському корпусові немає.

Стосовно ж названих сум – вони, на жаль, є проблемою як для державного, так і обласного бюджетів. Тож, наразі шукатимуть орендаря та можливі часткові шляхи фінансування на державному рівні.

Нагадаємо, що раніше будівлю Кадетського корпусу передали у комунальну власність міста Полтави.

 

Читати матеріал на сайті обласного комунального інформаційного агентства "Новини Полтавщини"

Популярні сторінки

Важливі посилання