logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

"Новини Полтавщини": У Полтаві відкрили виставку однієї фотографії

. Опубліковано у Огляд ЗМІ

im00001Ретроспективна виставка «Історія однієї фотографії» до 110-ї річниці відкриття пам'ятника Івана Котляревського розпочала роботу в виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею. Світлина полтавського фотохудожника Михайла Фріденталя, на якій зафіксована подія встановлення пам'ятника Котляревському 30 серпня 1903 року, стала тематичною домінантою виставки. Навколо неї об'єднали рідкісні музейні предмети з фондових колекцій трьох провідних музеїв Полтави – Полтавського краєзнавчого, Полтавського художнього імені М. Ярошенка та Полтавського літературно-меморіального музею

І.П.Котляревського. У представленому зібранні – цікаві документальні експонати – поштові листівки початку ХХ ст., роботи талановитих полтавських художників газета «Полтавский вестник», що вийшла з інформацією про знаменну подію, оригінальні меблі, побутові речі, одяг полтавців 1900-х років, музейна інсталяція «Куточок полтавського фотоательє початку XX століття».

«Відкриття виставки – значна подія для полтавців. Ми пишаємося тим, що саме у нашому місті жив і творив один з видатних письменників ХІХ ст., який написав «Енеїду». З її допомогою ми можемо уявити ті часи та зробити екскурс в минуле. Виховання культурного, досвіченого, підростаючого покоління – одна із соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України. Тому такі заходи сприяють духовному розвитку нашої молоді», – зазначив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко.

За словами директора Полтавського краєзнавчого музею Катерини Фесик, експозиція виставки унікальна тим, що на ній презентують твори, які не експонувалися ще в жодному музеї Полтави.

«Ми намагалися показати роботи саме тих людей, які приймали активну участь у організації відкриття пам'ятника», – зазначила Катерина Фесик.

Відкриття виставки «Історія однієї фотографії» розпочинає низку культурно-мистецьких та просвітницьких заходів у рамках однойменного міжмузейного проекту.

«Це, перш за все, проект просвітницького спрямування. І головна його мета розкрити для відвідувачів, перш за все учнівської та студентської молоді, глибоке культурне значення вшанування пам'яті І.П. Котляревського. Висвітлюючи таку визначну подію для Полтави ми наближаємо наших відвідувачів до життя простих людей того часу», – зазначила керівник проекту Наталія Кондратенко.

У його рамках проведуть: тематичні екскурсії експозицією виставки, уроки для школярів Полтавщини, урочисте зібрання з нагоди 110-ї річниці відкриття пам'ятника Івану Котляревському у Полтаві, працюватиме ретровідеосалон.

im00002im00003im00005im00006im00007im00008im00009im00010im00011

Популярні сторінки

Важливі посилання