logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Новини Полтавщини: До 70 річчя від дня народження Раїси Кириченко у Полтаві відкрили конференцію та випустили збірник праць

. Опубліковано у Огляд ЗМІ

Сьогодні у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відкрили всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Творчість Раїси Кириченко в культурному просторі України на покордонні ХХ-ХХІ століть». Також презентували збірник наукових праць із такою ж назвою.

«Конференція присвячена 70 річниці від дня народження нашої Берегині, якої, на превеликий жаль,з нами вже немає. Раїса Панасівна – це взірець патріота свого краю, своєї землі. Тому ми хочемо звернути увагу на ті доробки, які звучали з її уст, бо аналіз її творів показав, що аналогічних пісень сьогодні немає. Вони знакові. Саме  на творах видатних постатей повинна вчитися наша молодь», – сказав заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко.

За його словами, такі конференції проводитимуть і в майбутньому, та розгортатимуть більш широку діяльність. Посадовець зазначив, що Раїса Панасівна для Полтавщини, як Кобзар для України.

«Сьогодні у Полтавській області є великий потужний колектив однодумців, людей, які ідуть стежками Раїси Панасівни. Завдяки пам’яті, що живе у наших серцях, у минулому році ми відкрили пам’ятник, аналога якому немає в Україні, який співає голосом Берегині і несе у світ її твори», – сказав Пархоменко.

Конференція проходитиме з 16 по 18 жовтня. У рамках її проведення запланували поїздку на батьківщину Раїси Кириченко, екскурсію до музею у ПНПУ ім.. В. Г. Короленка, оглядову екскурсію Полтавою, концерт ансамблю «Чураївна» Полтавської обласної філармонії.

«Сьогодні із різних куточків з’їхалися ті, хто досліджує її спадщину, майбутні кириченкознавці. Це перше наукове осмислення цієї постаті на тлі епохи. Ми видали збірник наукових праць та подбаємо про те, аби він потрапив у всі книгозбірні України, бібліотеки міста та області. Це спільна праця влади та громади. Сподіваюся на те, що це утрадиційниться, і будуть у нас кириченківські читання та зібрання. Людина живе поки її пам’ятають», – розповів ректор ПНПУ ім.. В. Г. Короленка Микола Степаненко.

Нагадаємо, що цього тижня на Полтавщині продовжують вшановувати пам’ять видатної землячки Героя України, повного кавалера ордена Княгині Ольги, народної артистки України Раїси Кириченко.

00001000020000300004

 

Сцена Полтавського академічного музично-драматичного українського театру ім. М.В.Гоголя

 

Матеріал на сайті Обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини»

Популярні сторінки

Важливі посилання