logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Вечірня Полтава: Спом’янімо Володимира Степанюка…

. Опубліковано у Огляд ЗМІ

Цими днями минає півроку, як пішов із життя наш земляк Володимир Степанюк — громадський діяч, лідер просвітницького руху на Полтавщині, великий пошановувач культурної спадщини Тараса Шевченка.

30 листопада у Свято-Успенському соборі відбулася панахида. Прийшло кілька десятків полтавців. Молилися і згадували цю світлу, небайдужу, дуже хорошу людину. Раптова смерть забрала від нас Володимира Степанюка 3 червня 2014 року, невдовзі після того, як він із групою товаришів-відчайдухів повернувся з пішого походу до Канева, куди ходили на прощу до Тараса. Володимир Петрович був щасливий і піднесений, розповідав про пригоди під час походу, ділився своїми планами на майбутнє. А їх у нього було завжди з запасом!
Тепер ми можемо тільки згадувати, скільки доброго встигла зробити ця людина за своє коротке життя. Були змістовні колективні поїздки шевченківськими місцями — на Полтавщині, Черкащині, Київщині... Був автопробіг через усю Україну — від Мілового на Луганщині до Чопа на Закарпатті з відвідинами всіх пам'ятників Великому Кобзареві на шляху понад 1600 кілометрів завдовжки. Була велика поїздка в російський Санкт-Петербург з відвіданням місць, пов'язаних з українським поетом. Група полтавців на чолі зі Степанюком проїхала тоді весь шлях, яким везли труну Шевченка з Петербурга до Канева.
Важко забути чотири експедиції населеними пунктами Полтавщини, в яких є пам'ятники Тарасу Шевченку. Всього було відвідано понад 40 міст, сіл і селищ. А скільки дубових гайків посаджено з ініціативи Володимира Степанюка, скільки проведено зустрічей у школах, сільрадах та інших місцях. Подаровано сотні «Кобзарів» та іншої літератури, відеоматеріалів про Полтавщину та Шевченка, скільки зібрано землі з різних місць, яку привозили на Тарасову могилу в Канів!
Важко знайти людину, котра багато років поспіль так самовіддано й послідовно увічнювала пам'ять про Тараса Шевченка, як Володимир Степанюк. Не маючи коштів на свої патріотично-просвітницькі акції, він знаходив меценатів, домовлявся з ними, кожну копійку вкладав у змістовні поїздки, за які важко не дякувати. Він об'єднував навколо імені Тараса Полтавщину, Україну. Він ніс світоч любові до всього українського навіть у найвіддаленіші села. Його повсюди зустрічали, слухали, пам'ятають... Володимир Степанюк любив Україну так, як любив її Шевченко.
Ще настане час, коли буде підбито підсумок усього, що встиг зробити для України цей полум'яний, але дуже скромний патріот. Впевнена, що цей титанічний здобуток вразить.
Тож спом'янімо ще раз нашого щирого друга й земляка. Вічна йому пам'ять і шана!

Людмила ПЕРЕДЕРІЙ

Матеріал на сайті газети "Вечірня Полтава"

Популярні сторінки

Важливі посилання