logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

VІІ Всеукраїнська виставка "Лубенська художня весна" розпочала свою роботу

. Опубліковано у Огляд ЗМІ

29 травня в  галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відбулася непересічна для нашого міста подія – після тридцятирічної перерви відновила свою роботу Всеукраїнська виставка «Лубенська художня весна», яка зібрала в стінах цього закладу відомих українських митців, творчу інтелігенцію міста та багатьох лубенців.

Сорок один рік минув відтоді, як у Лубнах за ініціативи члена Спілки художників, заслуженого працівника культури України Василя Семенюти було започатковано проведення республіканських художніх виставок «Лубенська художня весна». Вперше така виставка відбулася 26 травня 1974 року. Наступні «Художні весни» Лубни приймали в 1976, 1978, 1981, 1983 та 1985 роках. Відродження «Лубенської художньої весни» відбувається через 30 років в оновленому приміщенні галерї образотворчого мистецтва. Це стало можливим завдяки ініціативі лубенських художників, зокрема Олександра Василенка, підтримці  Національної спілки художників України, Полтавської обласної організації НСХУ, Лубенської міської ради та особисто міського голови Олександра Грицаєнка.

Вітаючи присутніх на цьому святі мистецтва міський голова зокрема зазначив, що захищаючи зараз свою незалежність, ми захищаємо нашу культуру, духовність і самобутність. А саме це й покликана плекати й відроджувати «Лубенська художня весна». Він висловив сподівання, що ця виставка стане початком нових творчих стосунків і  цікавим надбанням для багатьох наступних поколінь.

На VІІ Всеукраїнській виставці  представлені  художні полотна митців пензля з Києва, Харкова, Львова, Сум, Черкас, Запоріжської, Івано-Франківської, Закарпатської областей.

До слів привітань долучився  заступник голови та  відповідальний секретар Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства, завідуючий кафедрою рисунка та живопису Київського національного університету технології та дизайну Костянтин Чернявський. Він передав вітання та слова подяки від голови НСХУ, Народного художника України, академіка Володимира Чепелика.

Про своє захоплення  подією, що відбувається в Лубнах та її всіляку підтримку говорив начальник управління культури Полтавської обласної державної адміністрації Геннадій  Фасій.

Найповніше на виставці представлено художників Полтавщини. Безпосередньо організацією та влаштуванням виставки займався  голова правління Полтавської обласної організації НСХУ, Заслужений діяч мистецтв України Юрій Самойленко. Крім слів подяки міській владі та  вітань  з нагоди такої визначної події, він висловив сподівання, що Лубенщина, яка славиться своїми митцями зуміє створити й власну організацію Національної спілки художників. Він також представив своїх колег та передав подарунки галереї та бібліотеці міста. Подарунки й вітання передавали в цей день і інші учасники виставки: Народний художник України, лауреат національної премії ім.. Т.Г.Шевченка, академік, професор, голова Харківської організації НСХУ Віктор Ковтун, дійсний член академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедрою гуманітарних дисциплін Харківської державної академії дизайну та мистецтв, наш земляк, випускник школи №1 Станіслав Пазинич та багато інших діячів культури й мистецтва.  Учасники святкового заходу підтримали ініціативу Лубенської міської ради та Полтавської обласної організації Національної спілки художників України щодо фінансової підтримки воїнів Лубенщини, які беруть участь в антитерористичній операції на сході нашої держави.

Гості та відвідувачі заходу мали змогу спілкуватися та  переглядати чудові  твори художнього мистецтва. Подарунком всім стали виступи учнів та викладачів Лубенської дитячої музичної школи.

«Лубенська художня весна» плекає в душах віру в добро і мир, торжество справедливості й впевненість у майбутньому. Запрошуємо всіх відвідати цю чудову  виставку.

 

http://lubnyrada.com.ua/v%D1%96%D1%96-vseukra%D1%97nska-vistavka-lubenska-chudozhnya-vesna-rozpochala-svoiu-robotu

 

< Малювали юні художники  

Популярні сторінки

Важливі посилання