logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Роз'яснення Мінкультури щодо оплати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) та сертифікації педагогічних працівників

. Опубліковано у Позашкільна мистецька освіта

Останнім часом у деяких засобах масової інформації з неперевірених джерел було подано інформацію про переведення шкіл естетичного виховання на роботу на засадах самоокупності. Така інформація не відповідає дійсності.

Відповідно до вимог статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту» фінансування державних і комунальних позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Фінансування державних, комунальних і приватних позашкільних навчальних закладів може здійснюватися також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Діти із багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, здобувають позашкільну освіту БЕЗОПЛАТНО.

Порядок встановлення розміру плати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) визначається Кабінетом Міністрів України.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право встановлювати додаткові пільги з плати за навчання з урахуванням можливостей місцевих бюджетів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 1997 р. № 260 розмір  плати  батьків  за   навчання   у державних школах естетичного виховання дітей визначається один раз на рік дирекцією цього закладу за погодженням з органами  місцевої виконавчої влади.

Заходів щодо переведення шкіл естетичного виховання на самоокупність і перекладення оплати за надання освітніх послуг школами в повному обсязі на батьків дітей Мінкультури не здійснює і не планує здійснювати.

Прийняття рішень щодо скорочення обсягів фінансування шкіл естетичного виховання можливе лише засновниками таких освітніх закладів – відповідними органами місцевого самоврядування. Але Міністерству наразі не відомо ні про факти прийняття таких рішень місцевими громадами, ні про плани скоротити видатки місцевих бюджетів на зазначені цілі в майбутньому.

Мінкультури офіційно заявляє, що інтереси початкової мистецької освіти та її здобувачів у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) є сферою  особливої уваги Міністерства.

З огляду на це, Міністерством розроблено важливі для розвитку мистецької освіти законодавчі ініціативи у вигляді окремої статті «Мистецька освіта» у проекті Закону України «Про освіту». В ній, зокрема, початкова мистецька освіта визначається як обов’язкова ланка початкового рівня в системі професійної мистецької освіти та як частина позашкільної освіти, яка здобувається в дитячих мистецьких школах.

Щодо поширюваної інформації про систему сертифікації педагогічних працівників інформуємо, що впровадження такої системи передбачене в проекті нового Закону України «Про освіту». Процедура сертифікації передбачена законопроектом на заміну процедури атестації для всіх без винятку педагогічних працівників. Законопроектом передбачається обов’язковий  перехід на нову систему оцінювання результатів роботи педагогічних працівників у 2021 році. Для осіб, які пройдуть сертифікацію добровільно до цього року, передбачається встановлення доплат до заробітної плати у розмірі до 50 %.

Уведення системи сертифікації є кроком у бік підвищення професійного рівня працівників освіти. Разом з тим, Міністерство культури наполягає на створенні окремої системи оцінювання якості роботи педагогічних працівників закладів спеціалізованої мистецької освіти, в тому числі, дитячих мистецьких шкіл (шкіл естетичного виховання) та особливого порядку його проведення, що буде відстоювати під час доопрацювання проекту Закону України «Про освіту» у випадку його підтримки  Верховною Радою України у першому читанні.

Департамент мистецтв та навчальних закладів Мінкультури

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245022679&cat_id=244913751

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання