logo tourism

  • репертуар
  • bilsk tour
  • 1 жовтня
  • 1 eneidazhovten
  • 1zovtenditu

Полтавці й литовці віддали данину пам’яті Лесі Українці у Вільнюсі

. Опубліковано у Оперативна інформація

IMG 8538

Учасники делегації Полтавської області разом із керівництвом і викладачами Вільнюського політехнічного вишу оголосили про спільне пошанування Лесі Українки в Литві.

На презентації проекту Полтавщину представляли керуюча справами обласної ради Оксана Черкас, начальник відділу забезпечення діяльності керівництва ради Марія Тютюнник, заслужений працівник культури України Валентина Шемчук, а господарів – ректор Університету прикладних наук Вільнюська колегія Гінтаутас Бразіунас, декан Вайва Юшкієнє, керівник відділу міжнародної співпраці Йоланта Преідієнє.

Ініціатива, яка має винятково благодійну підтримку, заснована для увічнення імен великих українців, серед котрих і видатні письменники, видавці, просвітяни Полтавщини. Над проектом працюють імениті полтавські громадські діячі – лауреати обласної премії імені Панаса Мирного Валентина Шемчук і Вадим Голобородов. Вони окремий напрямок власної доброчинної справи присвятили Лесі Українці, створивши портретну галерею геніальної української поетеси в камені. Їхньою ініціативою відкриті меморіальні дошки Лесі Українці в Берліні й Тбілісі, тепер на черзі – литовське місто Друскінінкай.

Пам’ятна дошка видатній українській мисткині на честь її перебування 1885 року в Друскінінкаї, благодійно виготовлена приватним підприємцем Вадимом Голобородовим й освячена Високопреосвященним Афанасієм, архієпископом Харківським і Полтавським Української Автокефальної Православної Церкви, вперше була представлена в Полтаві на Всеукраїнській науковій конференції за міжнародною участю «Леся Українка – письменниця, перекладач, фольклорист та громадський діяч: до 145-річчя від дня народження», яку організували обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» й Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ разом із Університетом економіки і торгівлі й Управлінням культури облдержадміністрації. Надзвичайно приємно, що до цього проекту приєднався очолюваний Гінтаутасом Бразіунасом литовський політехнічний виш Вільнюська колегія. До ініціативи громадських діячів і освітян із пошанування в Литві Лесі Українки, чиє ім’я нерозривно пов’язане з Гадяцькою землею, долучився і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. За його дорученням керуюча справами обласної ради Оксана Черкас вручила Почесну грамоту пані Вайві Юшкієнє за плідну співпрацю з полтавцями в царині популяризації творчої спадщині Лесі Українки й культурних здобутків України за кордоном. Діалог полтавців і литовців засвідчив і нашу щиру дружбу, і визнання подвигу нащадків Національних Провидців – захисників України на Сході від російських окупантів, і нашу готовність допомоги кращим синам України та глибоку вдячність Литві за неоціненний внесок у реабілітацію поранених українських військових.

Автори й виконавці проекту висловлюють глибоку вдячність полтавцеві Петрові Крайсвітньому – за безкорисливу допомогу в доставленні меморіальної дошки Лесі Українці до литовської столиці, Міністерству закордонних справ України, Українському Посольству у Вільнюсі й Посольству Литовської Республіки в Києві – за активне сприяння в здійсненні справи увічнення пам’яті Лесі Українки в Друскінінкаї.
У полтавських і гадяцьких храмах, до лику Чудодійної Вільнюської Богородиці Остробрамської підносимо молитву побратимства...

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання