logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя завершив 81-й театральний сезон

. Опубліковано у Оперативна інформація

30 червня 2017 року у Полтаві завершився 81-й театральний сезон. Святковий підсумковий концерт, як і зазвичай, створив аншлаг. Краще з кращого з вистав, танцю, музики і пісні протягом півторагодинного концерту побачиш не щодня. «Вершки» із театрального життя

Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя знімала і прес-група управління культури Полтавської ОДА.

Мюзикл та опера, відомі шедеври іспанської музики, пісні з репертуару Мерлін Монро, гурту «Queen» та «Океан Ельзи», українська пісня в обробці, танець у стилі Боба Фосса від артистів балету театру, і, звичайно ж, найскладніші, але й найвагоміші за змістом уривки з вистав новостворених і вже відомих за межами Полтавщини.

Кумедна і водночас злободенна тема «Кайдашевої сім’ї» за І. Нечуєм-Левицьким буквально увірвалася із своїм матеріально обмеженим життям кінця ХІХ століття у наше ХХІ. І знову завдяки акторам Полтавського театру. Із глядачами загравали, але як це і має бути - через алегорію, не цитуючи автора твору буквально. Пригощали і на честь свята, і «по-кумівськи» українським справжнім самогоном, пощастило, так би мовити, лише 2-ом чоловікам. Та й тих шукали по всій залі. Бо така вже в нас творча інтелігенція...

За статистикою, полтавська публіка відвідує театр повними сім’ями, і з раннього дитинства привчає своїх чад до атмосфери правильного, так би мовити, дозвілля, тому вистави й музичні казки в репертуарі діють постійно. Вже стало традицією, що у Новорічні та Різдвяні свята Дід Мороз та Снігуронька чекають малечу у театрі з подарунками та новою казкою. Мюзикл «12 місяців» вперше зазвучав цієї зими і викликав бурю емоцій та позитиву. Тож, на закритті сезону без підсніжників взимку, а тому і влітку не обійшлося.

 Цього року у дні України в Америці (Нью-Йорку та Чикаго) актор театру ім. М. Гоголя, народний артист України Василь Голуб читав поезію Тараса Шевченка. Літературно-музичний монтаж «В степу безкраїм за Уралом» створений до 200-річчя від дня народження Шевченка за ініціативи самого актора, тому й глибоко прожитий ним: «Мої уста виливали шевченкове слова немов живу воду на спраглу землю — душі глядачів, змиваючи з них бруд буденності, земну суєту. Вони зміцнювали віру зневіреним, розтоплювали холодні душі, переконували, що не хлібом єдиним живе людина, що все нагарбане і нажите надміру вона не забере з собою у могилу, що голою і босою як народилася вона предстане перед творцем. В одній руці вона триматиме торбинку з гріхами, у іншій – торбинку з добрими ділами, і саме за величиною цих торбинок буде оцінена» (джерело – Facebook)

Моновистава не має декорацій і будь-яких додаткових елементів сценографії. Тим вона цікава, і складна водночас. Кілька віршів Т. Шевченка зачитав Василь Голуб і на заключному концерті у Полтаві. Справжньою сенсацією для поціновувачів дому Мельпомени стала цього року фантасмагорія «Майстер і Маргарита» за М. Булгаковим херсонського режисера С. Павлюка. Гоголівці здивували тим, чим здавалося б (враховуючи шалену популярність твору), складно здивувати. Маргарита і Майстер, Воланд і Азазелло (як чорне та біле) продовжують підкорювати світ. І на закритті сезону у Полтаві їм теж відвели чинне місце.

Знають наш театр і в інших містах країни а тепер уже і за кордоном. Майже щороку трупа бере участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У Херсоні на ХІХ міжнародному фестивалі «Мельпомена Таврії - 2017» показали музичну виставу «Опера Жебраків» (реж. С. Павлюка). Потім гастролювали з цією роботою у Миколаєві, Дніпрі та Запоріжжі.

Масштабний захід, до якого гоголівці вкотре залучили чимало театрів України – це ІХ відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В Гостях у Гоголя». 324 актори приїхали з усієї України та Грузії. Лише з Національної оперети, що відкрила фестиваль гала-концертом «Bravo l'Operette» виступило 86 артистів.

Вперше зустрічали «Ревізора з Тбілісі», а точніше гоголівського ревізора від Тбіліського державного театру ім. А. Грибоєдова.  Галушками частували Коломийських гостей, щоб налаштувати на місцевий колорит, адже ті привезли «Анничку» - парафраз на «Наталку Полтавку», правда, на гуцульський манер.  Гості з Миколаєва приїхали з виставою «Мертві душі» за М. Гоголем, Житомир - комедією-жартом «Одруження», Суми - перформансом «Шинель». І знову втішна статистика: приблизно 20 відсотків від усіх глядачів Полтави ходили на квітневий фестиваль щодня.

На заключному концерті знову аншлаг. Усі актори співали, як у масових сценах оперет, на початку і в кінці концерту наживо. Супроводжував музичні номери теж наживо оркестр театру під керівництвом Олександра Сурженка.  Завжди готові до перевтілень та експериментів, живі і справжні як оголений нерв у правильному розумінні, відкриті й щасливі від того, що роблять для усіх нас артисти нарешті зможуть трішечки відпочити.  А новий 82-й сезон обіцяють розпочати спільним проектом з грузинською режисеркою Цицино Кобіашвілі. Готують п’єсу «Жінки» (за мотивами п’єси Ніла Саймона «Дивна пара»).

А.Горбаньова

Популярні сторінки

Важливі посилання