logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Кіновечір «П. А. Загребельний і кінематограф»

. Опубліковано у Оперативна інформація

foto0000414 серпня у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського пройшов кіновечір «П. А. Загребельний і кінематограф» - до 90-річчя від дня народження (1924-2009) українського письменника. Автор і ведуча заходу – бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Марійка Лагода.

Віра Анатоліївна Мелешко, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української літератури, доцент ПНПУ ім. В. Г. Короленка зазначила, що велику людину пошановуємо у велике свято (14 серпня відзначається православне свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього)!

Віра Анатоліївна у своєму виступі зупинилася на трьох аспектах творчості Павла Загребельного: Павло Загребельний – сценарист; екранізація творів Загребельного; Загребельний як об'єкт кіно.

Присутні мали змогу переглянути уривки з фільму про письменника «Сонет 29» , який супроводжувався коментарями Марії Лагоди.

За сценаріями Павла Загребельного поставлені наступні фільми:
- «Ракети не повинні злетіти» (1964 рік);
- «Перевірено – мін немає» (1965 рік);
- «Київські фрески» (1966 рік);
- «Лаври» (1972 рік);
- «Ярослав Мудрий» (1981).
Уривки з фільмів «Ярослав Мудрий», «Київські фрески» та «Перевірено – мін немає» також були показані гостям заходу.
Працівники відділу абонемента підготували книжкову виставку «Духовний материк в українській літературі» (25.08.14 – 90 років від дня народження П. А. Загребельного), яка всебічно розкриває творчість автора.
Кіновечір завершився такими словами українського письменника, талановитого сценариста, непересічної людини Павла Загребельного: «Мені завжди хотілося показати глибинність нашого народу, його багатовікове тривання й розвиток. Одновимірність чужа літературі. оперувати лише невловимо хиткими часовими прошарками, зводити життя своїх героїв тільки до найпростіших вимог і турбот щоденності – чи не замало цього для справжньої літератури?»
«Все, що я досі написав і що напишу іще, у мене тільки про одне: про збереження людської особистості, людини як найбільшої коштовності».

foto00001foto00002foto00003

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання