logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Полтавські лялькарі здобули перемогу у Всеукраїнському та Міжнародному театральних фестивалях

. Опубліковано у Оперативна інформація

З 11 по 14 вересня 2014 року колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок взяв участь в IV Всеукраїнському фестивалі театрів ляльок «Прем'єри сезону 2014», що проводився за підтримки Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
Організатори фестивалю: УЦ «УНІМА-Україна», Міністрерство культури України, Київський приватний театр ляльок «Равлик».
Фестиваль спрямований на дослідження тенденцій розвитку сучасного театру ляльок, обміну досвідом, ознайомлення широкого глядацького загалу з кращими досягненнями в галузі мистецтва театру ляльок в Україні.

За 4 дні фестивалю глядачі та учасники мали змогу переглянути 12 лялькових вистав державних і приватних театрів ляльок України: Миколаїва, Одеси, Львова, Чернігова, Чернівців, Полтави, Херсона та Києва. Свої доробки демонстрували, як відомі майстри так і початківці в галузі мистецтва театру ляльок.
Полтавські лялькарі на цьому фестивалі представили виставу «Принцеса на горошині», що є результатом співпраці молодих київських режисера та драматурга М.Назаренко та О.Мартиненко. Вистава вирізнялася між інших робіт, нестандартним сценічним рішенням, де замість класичних систем ляльок оживали герої намальовані на сторінках книг , що створив головний художник театру В.Козуб.
Творчий тендем режисера, художника та драматурга з їх нестандартним баченням матеріалу створили абсолютно сучасну виставу за мотивами класичної казки Г.Х.Андерсена.
Поряд з казковим сюжетом відомим для всіх, у виставі розкриваються на дитячі проблеми відносин батьків і дітей та бажання останніх самостійно будувати своє власне життя.
Саме тому, глядацька аудиторія , яка здебільшого складалася з учасників фестивалю та прогресивної студентської молоді мистецьких закладів м.Києва жваво реагувала на події, що відбулися у виставі . Щирими емоціями та дружніми оплесками вдячні глядачі вітали акторів по закінченню вистави. А за рішенням експертного журі вистава «Принцеса на горошині» отримала диплом у номінаціях «Краща сценографія і ляльки» (художник В.Козуб) та «Краща режисура» (М.Назаренко).
А також, колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок взяв участь у XIX Міжнародному театральному фестивалі «Біла Вежа», який проходив з 12 по 19 вересня 2014 року в м.Брест (Республіка Білорусь).
Організаторами фестивалю виступили: Брестський обласний виконавчий комітет, Міністерство культури Республіки Білорусь, Брестський академічний театр драми. Мистецький рівень вистав, які були представлені на цьогорічному фестивалі «Біла Вежа», оцінювало високопрофесійне журі, до складу якого увійшли представники: Білорусії,Росії, Естонії, Литви та України. Брестський фестиваль давно вже зайняв достойне місце серед відомих мистецьких форумів. Саме він служить високим цілям єднання та співпраці між державами і народами, пробуджує у серцях людей добрі почуття та духовне зближення. У цьому році фестиваль вдало поєднав класичні, експериментальні, вуличні та лялькові вистави. Своїми творчими доробками щиро поділилися 24 колективи з 13 країн світу: Білорусії, Естонії, Росії, Азербайджану, Італії, Польщі, Казахстану, Словакії, Литви, Вірменії, Латвії, Грузії.
Полтавські лялькарі на фестивалі представили дві свої вистави: «Принцеса на горошині» (О.Мартиненко за Г.Х. Андерсеном) у постановці режисера Марини Назаренко, художника – Віктора Козуба та «Портрет з літаючим годинником. Марк Шагал «Моє життя – ілюстрації.» » ( О. Дмітрієва) – у постановці режисера – заслуженої артистки АР Крим – Оксани Дмітрієвої та заслужений художник АР Крим Наталії Денисової.

0001

Обидві вистави, які продемонстрували полтавці на цьому фестивалі, мають експериментальне спрямування. Глядач дуже добре сприйняв вистави полтавського колективу. Особливо членами журі була високо оцінена вистава «Портрет з літаючим годинником. Марк Шагал «Моє життя – ілюстрації.» Вони підкреслили те, що полтавські актори дуже добре володіють російською мовою, а також надто пластичні як для акторів-лялькарів. Акторський ансамбль своєю професійною грою тримав у напрузі глядачів протягом всієї вистави, змушуючи їх співпереживати головним героям та слідкувати за рухом бурхливих подій, що відбувалися протягом дійства. По закінченню вистави усі присутні в залі, стоячи, довгими та гучними оплесками вітали акторів театру.
Загалом, глядачам і членами журі у виставі полтавців сподобалося, абсолютно все: витончена, майже філігранна, акторська гра, незвичне своєрідне бачення режисером драматургічного матеріалу вистави, неординарне сценічне рішення, а також музичний супровід вистави, який був створений на основі музичних композицій сучасного французького композитора Паскаля Комелада.
Саме ця вистава стала переможцем фестивалю та отримала диплом у номінації «Краща лялькова вистава».

Директор Полтавського
академічного обласного
театру ляльок
І.О.Чернікова

 

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання