logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Ювілейний 15-й концертний сезон Полтавського симфонічного оркестру відкрито

. Опубліковано у Оперативна інформація

Image00002

Для музикантів симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя стало традицією кожного року розпочинати новий концертний сезон напередодні Міжнародного дня музики.
Початок концертного сезону 2014–2015 року не став виключенням і співпав з відзначенням Міжнародного дня людей похилого віку.

30 вересня у приміщенні Полтавського міського Будинку культури звучала музика – лірична, романтична, чаруюча, неповторна. Як завжди, за диригентським пультом – незмінний художній керівник оркестру, народний артист України Віталій Скакун. Його однодумці-музиканти, його шанувальники-слухачі в єдиному пориві насолоджувалися всесвітньовідомими творами геніальних композиторів. У цілковитій тиші затишного залу народжувалася музика, що наповнювала неповторними почуттями, очищувала розум, надихала піднятися до незвіданого раніше рівня естетичного задоволення.
Розпочали з рідного українського – Георгій Майборода, «Гуцульська рапсодія». Національні ритми, різнобарвна мелодика, ліричні інструментальні звуки, що вибудовувалися у гармонії, вливалися у кожну душу. Адже цю унікальну мову музики так тонко розуміє лише людська душа, яку вона повністю поглинає, змушує відкрити найпотаємніші куточки, змінює на краще...
Наступними у концертній програмі лунали вокальні номери. Неперевершена Вікторія Ягодка зачарувала всіх присутніх виконанням монологу Чіо-Чіо-Сан з опери Джакомо Пучіні «Мадам Батерфляй». Мелодичні переливи сопрано вокалістки, легкість та професійна манірність, почуття глибокого розуміння музики стали ключовими у передачі образу. «Живою», наповненою світлої туги та віри в краще, була арія Леонори з опери «Сили долі» Джузеппе Верді, прожита на сцені співачкою. Молитва, прохання та надія звучали у цьому оригінальному виконанні.

Image00001Image00003Image00004
Жваві та жартівливі нотки пролунали у концерті у виконанні Ангела Георгієва, який представив на суд любителів музики романс Леандро («Господиня портової таверни», Пабло Соросабаль). Ангел Георгієв відомий полтавській публіці своїм унікальним голосом – тенором. Не зважаючи на молоді роки, він устиг стати постійним солістом симфонічного оркестру завдяки широкому репертуару та творчому взаєморозумінню з оркестрантами.
Завершили музиканти перше відділення всесвітньовідомим твором Петра Чайковського – увертюрою-фантазією «Ромео і Джульєтта». Одвічна тема кохання тонко передано музикантами, які, під орудою диригента Віталія Скакуна, допомогли присутнім поринути у вир пристрастей, почуттів, жвавих, і на противагу їм, сумних тем симфонічного твору.
Лірично-романтичні настрої панували у музиці й у другому відділенні концерту, в якому було виконано один з найвідоміших творів симфонічного доробку Сезара Франка – Симфонію ре мінор. Повільний вступ, тривожна тема, героїчні мотиви панували у цьому творі. Ніжні, мрійливі інтонації, передані музикантами, сповнювали сподіванням, що симфонічні мотиви все ж приведуть до просвітлення після сумнівів, боротьби за мрію...
Так закінчився перший у цьому сезоні концерт Полтавського симфонічного оркестру. Музика наблизила кожного присутнього до самого краю вічності, дала можливість осягнути її велич.
Завдяки наполегливій праці музикантів, їхньому непереборному бажанню познайомити аудиторію з новими зразками кращих здобутків світової симфонічної музики, «народилася» ця нова програма. Її оцінили вдячні слухачі, нагородивши музикантів гучними оваціями. Публіка залишала зал міського Будинку культури сповнена новими враженнями. А ще, у кожного в серці залишилась надія зустрітися знову, щоб збагатитися новими естетичними враженнями та ні з чим незрівнянними емоціями.

Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини
театру ім. М.В. Гоголя

Популярні сторінки

Важливі посилання