logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Як гоголівці нові мистецькі враження на «Вересневих самоцвітах» здобували...

. Опубліковано у Оперативна інформація

00001

Прем'єра минулого театрального сезону Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, вистава «Ханума», створила особливу атмосферу на 44-му Всеукраїнському святі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» у м. Кіровограді.

«Вересневі самоцвіти» — це один із найстаріших і найповажніших фестивалів в українському театральному просторі. Вже декілька років поспіль полтавський театр представляє на ньому своє мистецтво, кожного разу дивуючи кіровоградського глядача. Цього року на сцені кіровоградського театру гоголівці презентували водевіль «Ханума», який у полтавському театрі поставила режисер Тбіліського державного театру імені Коте Марджанішвілі Цицино Кобіашвілі у співавторстві з грузинським балетмейстером Бакарі Хінтібідзе та головним художником нашого театру Іриною Кліменченко.

— «Вересневі самоцвіти» — це, безумовно, бренд у театральному світі, має свою особливу специфіку, — розповів головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького Євген Курман. — Свято театрального мистецтва існує вже 44 роки, вивчає, досліджує та продовжує українську традицію в театральному процесі. Цього року ми присвятили його 160-річчю від дня народження нашої зірки Марії Заньковецької, виставам, де яскраво розкривається персона актриси.

Вистава, що встигла полюбитися полтавському глядачеві та завоювала прихильність театралів на фестивалі «Сцена людства» у Черкасах, тепер з успіхом пройшла на «Вересневих самоцвітах». Спектакль про добру та хитру сваху Хануму (Катерина Філатова), її суперницю Кабато (Ніна Савченко), справжнього, харизматичного, з почуттям гумору князя Пантіашвілі (Олександр Любченко), про кохання Сони та Коте (Тетяна Любченко, Олександр Бородавка), про бажання рідних посприяти щастю своїх близьких (сестра князя Текле – Наталія Верченко, бабуся Сони Ануш – народна артистка України Неллі Ножинова), обман, тонкощі жіночих хитрощів з теплотою та гарним настроєм сприйняв кіровоградський глядач у повністю заповненому залі. Особливого шарму комедії додав кумедний дует батька Сони купця Микича (заслужений артист України Володимир Морус) та його прикажчика Акопа (Тимофій Зінченко), які підкорювали своєю безпосередністю, людськими якостями та жвавістю виконання ролей.

За словами директора кіровоградського театру, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Єфімова, кіровоградська земля дуже любить мистецтво, і в цьому пересвідчилися гоголівці. Оцінкою їхньої творчості стали оплески вдячних глядачів та запрошення на «Вересневі самоцвіти» у майбутньому.

— Щороку, починаючи з 70-х років ХХ століття, на батьківщині корифеїв українського театру у кінці вересня проводиться це мистецьке дійство, де гоголівці вже мали честь показати вистави «Лісова пісня», «Шинель», «Соло для годинника з передзвоном» та «Бог є любов, Едіт Піаф», — розповів директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Господарі фестивалю дуже гостинні і привітні люди, які служать театральному мистецтву, дбають про його розвиток на кіровоградській землі. Саме завдяки таким людям, такій дружній театральній родині, як у кіровоградському театрі, творчому тандему директора та головного режисера, живе і процвітає один з найстаріших фестивалів в Україні.

На вістрі успіху у кіровоградського глядача колектив полтавського театру почав втілювати побажання Євгена Курмана про обмінні гастролі, тому на зворотному шляху з фестивалю «Вересневі самоцвіти» відвідав з виставою «Ханума» і місто Олександрію. Зустрічали акторів полтавського театру привітно вже з перших хвилин вистави. Глядачі посміхалися разом з учасниками вистави, слідкували за переплетенням сюжетної лінії, наостанок нагородили оваціями та щирим сподіванням, що перша зустріч ні в якому разі не стане останньою.

Джерело: Вечірня Полтава, № 40 (1127). Ольга Коваленко, 1 жовтня 2014 р. с. 14. Фото автора

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання