logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

У Полтавському музичному училищі відзначили 150-річчя від дня народження Дмитра Ахшарумова та Міжнародний день музики

. Опубліковано у Оперативна інформація

P1010315

1 жовтня 2014 року у Великому концертному залі Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка відбулося урочисте святкування 150-річчя від дня народження засновника закладу, його першого директора, видатного диригента, скрипаля, педагога, просвітителя Дмитра Володимировича Ахшарумова (1864–1938).

В основі літературно-музичної композиції «Душа музичної Полтави» (автор сценарію – музикознавець О.В. Чепіль) – захоплююча розповідь про яскравий творчий шлях митця, доповнена демонстрацією слайдів, що висвітлюють етапи становлення музичного училища, і концертними виступами кращих студентів і творчих колективів училища: вокального ансамблю «Веселкова доля», камерного оркестру. В їх виконанні прозвучали твори Й. Гайдна, В. Моцарта, П. Сарасате, А. Кореллі, Ф. Ліста, Й. Неруди, Р. Фальво та інш.
Творча біографія Д.В. Ахшарумова представлена у контексті панорами мистецького життя Полтави кінця ХІХ – початку ХХ століть, розповіді про здобутки навчального закладу та його місце у національному музично-просвітницькому процесі. Присутні віддали данину пам'яті директорів Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка різних періодів існування навчального закладу (М. Попадичу, В. Гурмаженкові, Б. Ландарю). Прозвучали вітальні слова і на адресу колишнього директора заслуженого працівника культури України В.П. Кучера та нинішнього директора закладу, заслуженого працівника культури України М.М. Демченка, який продовжує традиції високого професіоналізму у викладанні разом з педагогічним колективом училища.
Захід відбувся у теплій зворушливій атмосфері у рамках відзначення Міжнародного дня музики та Міжнародного дня людей похилого віку, напередодні Дня працівників освіти. Ведучий програми – студент училища Денис Зотов.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання