logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Docudays UA у Полтаві

. Опубліковано у Оперативна інформація

З 16 по 25 жовтня Полтава та Полтавська область приймає XI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Полтаві та Полтавській області запрошує переглянути близько 20 найкращих документальних стрічок 2012-2013 рр.

До програми цього року традиційно увійшли фаворити XI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який щорічно відбувається в в Києві наприкінці березня.
З 2006 року регіональним представником фестивалю є Полтавська філія Суспільної Служби України, партнером є Полтавська обласна організація Національної спілки письменнників України.
Так само як і цьогорічний фестиваль у Києві, мандрівні кінопокази об'єднані головною темою «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію, як явище настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні.
В рамках XI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Полтаві пройде інформаційна кампанія «Безпека енергетики України». Кампанія об'єднає представників влади, лідерів громадських організацій, студентство та членів екологічних захисних рухів навколо питання енергетичної безпеки країни.
21 жовтня в Полтавській універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського учасники змоглу обговорити питання безпечної енергетики України та долучилися до обговорення стрічки «Вітаємо на Фокушімі» (Бельгія/Франція). Один рік буднів кількох родин із Мінамісоми, що за 20 кілометрів від аварійної АЕС «Фукушіма-1». Після стількох зусиль ліквідаторів, наукової невизначеності, вагань можновладців - кому вірити? Режисер оповідає про наслідки аварії, аби нащадки пам'ятали про них. Але нині над атомною електростанцією знову нависла загроза. Валізи спаковано й каністри з пальним готові на випадок, якщо людям доведеться тікати янайшвидше від цунамі чи землетрусу. До обговорення теми запрошений експерт з питань ядерної безпеки, юрист ГО «Екоклуб» Оксана Майборода. Під час всієї кампанії працює виставка плакатів, які показують ризики ядерної, викопної енергетики, шляхи енергозбереження та перспективи відновлюваних джерел енергії. Виставку підготувала Полтавська міська громадська екологічна організація «Мама-86-Полтава», за підтримки ГО "Національний екологічний центр України". До інформаційної кампанії «Безпека енергетики України» долучилася також ГО «ЕкоЛтава».
Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров'я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
XI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції.
Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.
Партнерами фестивалю в регіонах України є 46 провідних молодіжних, громадських і правозахисник організацій.

http://library.pl.ua/news/news_archiev/item/1512/

http://library.pl.ua/gallery/1018/?cat=gallery&gal=1018

Популярні сторінки

Важливі посилання