logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

XI Фестиваль недержавних професійних театрів «Курбалесія» відкрито полтавськими лялькарями

. Опубліковано у Оперативна інформація

З 24 по 28 жовтня 2014 року на сцені харківського Будинку актора проводився XI Фестиваль недержавних професійних театрів «Курбалесія». Вперше фестиваль відбувся у 2003 році під назвою «Осінні бенефіси», а в 2004 році назву було змінено на «Курбалесію». Організаторами фестивалю стали Департамент культури Харківської міської ради та Харьковський міжрегіональний відділ Національної спілки театральних діячів України.

Конкурсна програма фестивалю традиційно представила найбільш цікаві прем'єрні вистави харківських театрів: «Риба» (Творче об'єднання «Green Magic»), «Обломоff» (Центр сучасного мистецтва «Нова сцена»), моновистава «A dog's life (Собаче життя)» за щоденниками Чарлі Чапліна (Театральна майстерня «Вінора»), «Шукаю роботу» (Театр 19), «Історія кохання» (Театр «Може бути»), «Каліка з острова Інішмаан» (Театр «Post Scriptum»). Вистави, представлені на фестивалі, - різні за жанрами, видами, естетичним спрямуванням. Також всі бажаючі мали можливість відвідати майстер-клас відомого київського театрального критика Сергія Васильєва — «Шепіт у бедламі: до кого звертається критик?» і побувати на театрознавчій лекції Ірини Чужикової «Театрознавство поміж теорією та практикою (фундаментальна розмова про прикладні знання)».

Цього року право відкрити XI Фестиваль недержавних професійних театрів «Курбалесія» було надано саме нашому колективу. Полтавський академічний обласний театр ляльок з радістю відгукнувся на запрошення організаторів фестивалю. Трохи поміркувавши, полтавські лялькарі вирішили представити харківським глядачам і учасникам фестивалю одну зі своїх найкращих робіт – виставу «Портрет з літаючим годинником. Марк Шагал «Моє життя» –ілюстрації» (О. Дмітрієва, за мотивами автобіографічної книги М. Шагала «Моє життя»), створену у співпраці з харківським талановитим творчим тандемом: режисер – заслужена артистка АР Крим О. Дмітрієва та художник Н. Денисова. Саме цією виставою і відкрився XI Фестиваль недержавних професійних театрів «Курбалесія». Під час вистави глядацька зала, немов, злилася з колективом, що працював на сцені, співчуваючи головному герою, чітко стежачи за зміною кожної картини, відчуваючи лірику й драматизм життя всесвітньовідомого художника Марка Шагала. Після закінчення вистави аудиторія вибухнула довгими бурхливими аплодисментами. Колектив театру отримав диплом учасника фестивалю і залишив добрі, легкі та приємні відчуття у душах харківських глядачів.

І.О. Чернікова
– директор Полтавського
академічного обласного театру ляльок

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання