logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Стоїть у почесній варті Пам'ять

. Опубліковано у Оперативна інформація

image00001

З нагоди 70-річчя визволення України від фашистських загарбників 27 жовтня у Гадяцькому училищі культури ім. І.П. Котляревського пройшов Урок Пам'яті, присвячений тим, хто у буремні воєнні роки відстоював волю рідної землі.

70 років відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від ворога. Та скільки б не минуло років та десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманністю над варварством. 22 місяці – 1 225 днів і ночей тривали бойові дії на території України. Для нашої країни ціна тієї перемоги жахлива – не один мільйон українців загинув на фронтах війни, у концтаборах, на окупованій території, значну частину людей було вивезено на примусові роботи до Німеччини. Кожен другий поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений.

...Встаньте, люди, іде ветеран.
Ми довіку йому будем винні...
Оплесками студенти зустріли ветерана Великої Вітчизняної війни, полковника у відставці, кавалера багатьох урядових нагород, учасника звільнення Києва у складі Першого Українського фронту Дмитра Терентійовича Усенка Ветеран розповів студентам про героїчну битву за нашу столицю, про військові операції з визволення України, в яких брав безпосередню участь.

Студенти щиро дякували ветерану за зустріч, вручили йому квіти і пам'ятний подарунок. Зважаючи на складну ситуацію, що склалася на Сході України, присутні у залі звернулися із закликом до єдності всіх, хто сьогодні воює на Донбасі:
«Ми мріємо жити під блакитним небом, продовжувати навчання. Дайте нашим мріям здійснитися! Ми – за мир! Ми – за світле майбутнє у нашій незалежній суверенній Україні. Ми підтримуємо Північ і Південь, Захід і Схід. Бо ми – велика дружня держава».

По завершенню заходу котляревці запалили Свічку пам'яті та вшанували Хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за наше мирне майбуття, увійшовши у безсмертя. Разом з Дмитром Терентійовичем студенти поклали квіти до Вічного вогню та пам'ятних стел у міському парку «Перемога».

Ігор Брюховецький, студент ІІІ курсу спеціалізації «Видовищно- театралізовані заходи» Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського презентував віршовані рядки А. Заїки («Партизанська балада»), присвячені пам'яті тих, хто всім серцем любив свій рідний край і став на його захист від лютого ворога:

Герої на білому полі артілі:
Кондратенко, Цюпа, Яценко, Орел –
Живуть вони в пам'яті нашій понині,
Як чиста вода, що струмує з джерел...

Студенти училища побували на місці загибелі відважних народних месників – земляків-партизанів, де вдячні нащадки славних героїв гадяцької землі влаштували алею, поставили пам'ятний обеліск, посадили берізки.

image00002image00003image00004image00005

О.А. Коростіль
викладач Гадяцького училища культури
ім. І.П. Котляревського

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання