logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Ніжинський глядач у захваті від полтавської «Хануми»

. Опубліковано у Оперативна інформація

image00007

Ще одним пунктом на фестивальній карті артистів Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя стало місто Ніжин, де гоголівці виступили у рамках Х Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості ім. Марії Заньковецької з виставою «Ханума».

У третій день ніжинського фестивалю зал привітного Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М. Коцюбинського повністю заповнився цінителями театрального мистецтва. Вже з перших хвилин вистави вони жваво реагували на все, що відбувалося на сцені, аплодуючи після кожного музичного номеру.

Не потрібно було прислухатися, щоб почути сміх, що лунав у залі після жартів героїв вистави, не потрібно було придивлятися, щоб бачити їх щирі усміхнені обличчя. Вистава «Ханума» полтавського театру стала справжньою подією для ніжинських глядачів. Полтавці презентували свою гру на високому рівні, захопили глядача у круговерть ситуацій, що описані Авксентієм Цагарелі у п'єсі, вправно вибудуваній на сцені режисером Цицино Кобіашвілі та художником Іриною Кліменченко.

«Кожна наша поїздка на фестиваль – це подія для колективу, — розповів директор Полтавського обласного театру ім. М.В. Гоголя Олексій Андрієнко, — нас чекають друзі, чекає глядач, для якого ми звикли працювати з повною віддачею. У Ніжині ми вже виступали з «Едіт Піаф», зараз, повернувшись, бачимо, що наше мистецтво до душі місцевому глядачеві, відчуваємо наскільки щиро й тепло він сприймає те, що відбувається на сцені».

image00001image00002image00003image00004image00005image00006image00008image00007

Міжнародний фестиваль у Ніжині покликаний, у першу чергу, підвищити роль жінки у популяризації та розвитку українського театрального мистецтва. Традиційно вже 10 років поспіль він присвячується видатній актрисі – першій народній артистці України – Марії Костянтинівні Заньковецькій. Цього року розкривати роль жінки у мистецтві у Ніжин були запрошені театри зі Львова, Кіровограду, Черкас, Чернігова, Полтави та Києва.

Полтавському театру випала честь грати у третій день фестивалю. Як зазначив директор ніжинського театру заслужений працівник культури України Юрій Миколайович Муквич, «...фестиваль не міг відбутися без друзів із Полтави, адже цей колектив люблять в місті, чекають на нього, знають високий рівень театру, відчувають прекрасну енергетику акторів».
Свідченням цьому є й схвальні відгуки від самих глядачів.

«Ханума» — прекрасна вистава – яскрава, музична, барвиста, вона зачаровує. Такі вистави хочеться дивитися знову і знову, щоб занурюватися інколи в атмосферу давно минулої епохи, отримувати заряд бадьорості та гарного настрою», — поділилася враженням від побаченого жителька м. Ніжина Тамара Миколаївна.


За матеріалами Ольги Коваленко.
Фото О. Коваленко

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання