logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Прем'єра гоголівців «Мить... Життя...» – філософський погляд на буденність і саме життя...

. Опубліковано у Оперативна інформація

сцена з вистави. місіс Гіббс - засл арт Укр Маргарита Томм, помічник режисера - Тимофій Зінченко, місіс Уебб - Тетяна Любченко

У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя 23 та 24 січня було показано прем'єрні вистави «Мить... Життя...» за п'єсою американського драматурга Торнтона Уайлдера «Наше містечко».

Гоголівці показали «своє містечко» – універсальне, де живуть, закохуються, помирають і знову народжуються. Таке собі «порочне коло», як зазначає головний персонаж вистави, Помічник режисера у виконанні Тимофія Зінченка.
Режисер вистави Владислав Шевченко не випадково звернувся до сучасної драматургії, де закладено глибокий філософський зміст. Адже кожен з нас не замислюється над прожитим днем, не помічає, хто сьогодні пройшов повз, яким гарним був світанок і таке інше. Люди настільки звикли механічно жити, що кожен день у них схожий на попередній.
Цікавий філософський і символічний зміст закладено у сценографію вистави (художник – Ірина Кліменченко). Все направлено на виявлення головної ідеї – сірість, буденність життя, мінімалізм предметного світу: паркан, що відділяє дві сім'ї одна від одної, стільці-надгробки і величезні вікна церкви як символ, що єднає життя і потойбіччя. А ще – все обертається, як саме життя, яке, закінчившись для одних, починається для інших, котрі робитимуть ті ж помилки, що робили їх попередники, шукатимуть сенс життя, радітимуть і закохуватимуться.
Своє місце у світі під назвою вистава «Мить... Життя...» знайшлося кожному актору театру. Сучасна драматургія по новому відкрила гоголівців – головних героїв місіс Уебб (Тетяна Любченко), місіс Гіббс (заслужена артиста України Маргарита Томм), містера Уебба (народний артист України Юрій Попов), доктора Гіббса (Сергій Прокопович), Ребекки (Юлія Орлова), Уоллі (Дмитра Денисенка), Емілі Уебб (Анна Харченко), Джорджа Гіббса (Олександр Бородавка), та Сергія Озерянка у ролі констебля Уоррена, Тетяну Беленьку – місіс Сомс, Наталію Верченко – місіс Фостер, заслужених артистів України Володимира Гостіщева і Олега Шеремета, Геннадія Продайка та Павла Васильєва, які навіть у невеликих епізодах створили образи, що гармоніювали з загальною картиною дійства.
Вистава «Мить... Життя...» стала територією для роздумів у репертуарі полтавського театру, де сам спектакль — це спроба гоголівців дати свою відповідь на одвічні питання: хто ми є? для чого і навіщо? Гоголівці запропонували глядачам обрати свій шлях: залишитися у чорно-білій історії, чи побачити різнобарв'я навколишнього світу, зрозумівши, що кожна мить... — це життя...

image00002image00003сцена з вистави. містер Уебб - нар арт Укр Юрій Попов, Джордж -  Олександр Бородавкасцена з вистави. Емілі - Анна Харченко, містер Уебб - нар арт Укр Юрій Поповсцена з вистави. Емілі - Анна Харченко, місіс Уебб - Тетяна Любченкоimage00007

Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини театру ім. М.В. Гоголя
Фото автора

Популярні сторінки

Важливі посилання