logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Полтавський симфонічний оркестр відсвяткував два ювілеї

. Опубліковано у Оперативна інформація

image00003

22 лютого симфонічному оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя виповнилося 15 років, а його творчому натхненнику і художньому керівникові – диригенту, народному артисту України Віталію Скакуну – 65!

У доброзичливій атмосфері мистецтва й творчості подвійне свято симфонічного оркестру відбулося під орудою ювіляра – народного артиста України Віталія Скакуна. Привітати добре знаний не лише у Полтаві, а й далеко за її межами творчий колектив прийшли справжні поціновувачі прекрасного, колеги, друзі.
Розпочалося свято урочисто – заступник начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко вручила оркестрантам почесні грамоти та подяки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради та обласного управління культури. Валентина Володимирівна зазначила, що колектив, на чолі з незмінним керівником Віталієм Михайловичем є окрасою нашого міста, прославляє Полтавський край, виконуючи свою високу місію. Було також зазначено, що оркестр першим з мистецьких колективів поїхав до наших військових у звільнений Слов’янськ, і сьогодні впроваджує завдяки концертам широку культурно-патріотичну діяльність.
  Цього вечора ведучі Аліна Синяговська та Тимофій Зінченко розповіли глядачам історію створення, становлення та творчого зростання музичного колективу, згадали видатних музикантів, які співпрацювали з оркестром. Зі сцени лунали добрі й щирі слова вітань від друзів та колег — директора Гадяцького  училища культури ім. І.П. Котляревського (alma mater В.М. Скакуна) заслуженого працівника культури України Анатолія Насменчука, ректора Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Миколи Степаненка, народного артиста України Германа Юрченка, директора Полтавського музичного училища  ім. М.В. Лисенка, заслуженого працівника культури України Миколи Демченка, композитора Тамари Парулави, заслуженого журналіста України  Наталії  Святцевої та інших.

image00001image00002image00004image00005
Між урочистими привітаннями глядачі насолоджувалися кращими зразками світового музичного надбання з класичного та сучасного репертуару ювілярів. Для музикантів сцена – це життя, у якому вони творять Прекрасне, даруючи приємні емоції, отримуючи гучні овації та непересічну любов слухачів у відповідь. На ювілейному концерті у виконанні симфонічного оркестру прозвучали твори Штрауса, Кос-Анатольського, Дунаєвського, Свірідова, Бернстайна. Також виконали музиканти твори ювіляра Віталія Скакуна – романс «О, якби я тебе любив» (соліст – заслужений артист України В. Гостіщев) та «Гопак» з музики до вистави «Енеїда».
  Тепла зустріч з нагоди ювілею диригента Віталія Скакуна та оркестру завершилась на оптимістичній ноті, а саме, легендарною композицією гурту «Queen» «The show must go on». Дійсно, свято-шоу, яке протягом 15-ти років дарує своїм шанувальникам полтавський симфонічний оркестр, повинно продовжуватись! І кожний наступний концерт обов’язково буде кращим за попередній,  відкриватиме нові музичні обрії, даруватиме полтавцям нові твори, які до цього ще не виконувалися.

За матеріалами Ольги Коваленко.
Фото автора

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання