logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Михайло Вербицький у музичній спадщині

. Опубліковано у Оперативна інформація

image00001

24 лютого у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського була проведена година цікавих повідомлень «Михайло Вербицький у музичній спадщині» з нагоди 200-річчя від дня народження композитора, диригента, громадського діяча

та 150-річчя першого публічного виконаннянаціонального гімну "Ще не вмерла України і слава, і воля...".

Ці дати відзначаються на державному рівні відповідно до Указу Президента України від 12 січня 2015 року № 6/2015 та постанови Верховної ради України від 14 січня 2015 року № 105-VIII.

Мета заходу – виховання у громадян патріотизму, поваги до історії та державних символів України, ознайомлення із видатною постаттю М.Вербицького, його неоціненним внеском у розвиток української культури. Захід розпочався з виконання авторського твору Михайла Вербицького – Державного Гімну України.

У програмі прозвучали музичні доробки композитора, зокрема фрагмент Симфонії № 6 у перекладі для фортепіано Дмитра Січинського у виконанні концертмейстера Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Раїси Кириченко Полторапавлової Марини Вікторівни.

Розповідь про життя і творчість Михайла Вербицького була наочно підкріплена показом кольорових слайдів з музичним супроводом з творів сучасного українського композитора Мирослава Скорика та Антоніна Дворжака – чеського композитора, який був сучасником М.Вербицького.

Організатор і ведуча заходу – завідуюча сектору нотних видань та звукозаписів відділу мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського Олена Гаркавенко.

Інформацію про музичну годину можна переглянути на сайтах ОДТРК "Лтава", "Місто. Новий погляд" на сторінці інтернет-газети VPoltave.info.

image00002image00003image00004image00005image00006

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання