logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях

. Опубліковано у Оперативна інформація

image001

Перша медична допомога (долікарська) –– це комплекс екстрених заходів, які надаються потерпілому або хворому на місці події та у період доставки його до медичної установи. Цього можна досягти лише за активної участі людей (населення) через само- і взаємодопомогу.

23 лютого у Гадяцькому училищі культури ім. І.П. Котляревського відбулося практичне заняття, на якому студенти отримали базові знання: як необхідно діяти у надзвичайних ситуаціях, прийоми надання медичної допомоги потерпілим.
На переконливих прикладах, наведеними викладачем Костіною Н.М., було доведено, що кожна людина повинна вміти надати першу допомогу постраждалому, від чого часто залежить не тільки тривалість та складність процесу відновлення його здоров'я, а інколи – і життя людини.
Викладачі дисципліни «Захист Вітчизни» Харлан Н.П, Шестопал П.В. ознайомили присутніх із загальними принципами, послідовністю проведення, вміннями і знаннями, якими треба керуватися при наданні першої допомоги. Студенти переглянули відеофрагменти про надання першої допомоги при оживленні потерпілого, різних видах кровотечі, переломах. Всі дії того, хто надає допомогу, повинні бути доцільними, обдуманими, рішучими, швидкими та спокійними.
Своєчасно накладена на рану або місце опіку стерильна пов´язка – це не лише надання медичної допомоги, але й засіб попередження ускладнень. Свої вміння накладання пов'язок продемонстрували студенти Повалій Анастасія, Грінченко Анастасія, Нікуліна Олена.
Дуже важливо, щоб кожний студент, який випадково потрапив у надзвичайну ситуацію, був обізнаний з методами невідкладної долікарської допомоги і пам'ятав крилатий вислів медиків «Non nocere!», що у перекладі з латинської означає «Не нашкодь!».

Популярні сторінки

Важливі посилання