logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

206 років від дня народження Миколи Гоголя (оновлено)

. Опубліковано у Оперативна інформація

image00001

1 квітня у національному музеї-заповіднику Миколи Гоголя урочисто пошанували пам'ять видатного земляка з нагоди 206-ї річниці від дня його народження. Майже півтисячі шанувальників творчості письменника прийшли та приїхали, щоб вклонитися землі, яка подарувала світові генія. День відкритих дверей був однією із складових свята.

Цього ж дня до гоголівської садиби завітали учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «ХІІ ГОГОЛІВСЬКІ ЧИТАННЯ», що проводиться з 31 березня по 2 квітня 2015 року на базі Полтавського ПНПУ імені В.Г.Короленка. Члени оргкомітету, до якого увійшла і директор гоголівського заповідника Лідія Єнко, другий день роботи спланували провести саме у Гоголевому.
За родинним звичаєм гостей зустріли запашним короваєм. Присутні вшанували пам'ять Миколи Гоголя покладанням живих квітів до підніжжя його пам'ятника та на могилу його батьків.
Зустріч із «Миколою Васильовичем» та «членами його сім'ї» зворушила всіх учасників театралізованого дійства «В гостях у Гоголя».
Почесні гості на білосніжній скатертині залишили свої автографи, що згодом будуть вишиті кольоровими нитками. Саме така традиція існувала у Гоголів-Яновських у ХІХ столітті.
«Гоголь і Василівка» - фільм під такою назвою презентували його автори, науковці заповідника Катерина Чернова та Ярослав Єнко. Після перегляду всі присутні ділилися теплими враженнями та побажаннями.
Запашним чаєм, завареним на цілющих травах із заповідних угідь, пані Солоха люб'язно пригощала усіх гостей свята.
Всі відвідувачі в цей день вкотре переконалися, що геній, який любив людей, вартий вічного поклоніння.

image00003image00004image00005image00006image00007

На всіх, хто цього дня завітає на гостину до Миколи Васильовича, чекає цікаве театралізоване дійство «В гостях у Гоголя».
Мальовничі меморіальні ставки, перші весняні квіти, прогулянка парком – садом стануть своєрідним доповненням до незабутніх вражень кожного відвідувача.
То ж відвідайте колиску генія та вклоніться його пам'яті.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання