logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Величне поєдналось із прекрасним…

. Опубліковано у Оперативна інформація

0001

Прадавня славетна історія нашого народу – один із найцінніших скарбів, що ми, українці, маємо. Основа подальшого щасливого майбутнього рідної неньки-держави – вивчення її сторінок минулого. Хай не завжди героїчного, хай не завжди успішного та щасливого, але такого близького до душі, рідного... Це має надихати на нові звитяги та зрушення, сенс яких один – зробити Україною навіки сильною та незалежною.

Без сумніву, туристичною та історичною перлиною Полтавщини є відоме Більське городище. Зі своїми унікальними фортифікаційними спорудами, вражаючою за розмірами територією, небуденними знахідками, які виявляють щороку археологи-скіфологи, ця пам'ятка є не менш значущою, ніж єгипетські піраміди чи англійський Стоунхендж.
Городище є найбільшим укріпленим поселенням раннього залізного віку в Європі (VII-III ст.)! Уявімо лише собі: його площа понад 5 тис. га, а протяжність його оборонних споруд – 35 км! Вивченням, охороною та популяризацією пам'ятки уже 10 років займається Комунальна установа «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради.
З нагоди Дня пам'яток історії та культури, що традиційно відзначається в нашій країні 18 квітня, у Котельві відбувся незвичний захід. У сучасному приміщенні «Агроекологічного центру» працівниками заповідника «Більськ» відкрито виставку «Більське городище. Унікальність. Величність. Сучасність». На ній представлено понад 550 артефактів, знайдених на території древнього Гелону та його округи. Деякі з них є просто унікальними! За задумом організаторів на виставці експозиціонуються різночасові предмети, що дає змогу показати життя на Більському городищі крізь призму епох. Життя на поселенні, вирувало як до скіфської доби, так і по її завершенні. Були у предків нинішніх більщан і славетні та сумні сторінки. Але величність городища та незламність духу його жителів пройшли через віки. Унікальні предмети, знайдені в межах городища та поза ним, допомогли цьому. Більшість знахідок, що експонуються на виставці, виявлені в ході розкопок Б.А.Шрамка, І.Б.Шрамко, О.Б.Супруненка, І.М.Кулатової, В.В.Приймака, С.А.Заднікова, Д.С.Гречка, П.Я.Гавриша та інших відомих дослідників.
Чудовим доповненням до виставки археологічних артефактів є роботи Заслуженого художника України Павла Івановича Волика. Древній Гелон займає одну з провідних позицій у його творчості. Та й як може бути інакше, адже Павло Іванович Волик – уродженець села Млинки, що межує з більською сільською радою. З дитинства древнє городище манило художника. Нині ж надихає. Надихає творити та вивчати історію рідної землі. А ще – популяризувати славетну минувшину древнього Гелону у своїх роботах. Мабуть, віддячуючи рідній землі за творче натхнення, за жагу жити та творити, художник і підготував картини з символічною тематикою «Місто Гелон – очима художника».
Краєвиди Більського городища на картинах П.І.Волика вражають ще більше, ніж на яву. Художнику вдається передати неймовірну енергетику «Гелонського феномену», а також захоплення, які відчуваєш під час огляду пам'ятки. Споглядаючи картини гордишся тим, що ти є нащадком таких славетних та відважних людей... Гордишся тим, що у твого краю є сторінки історії, які, без сумніву, є небуденними та унікальними. А ще відчуваєш внутрішній спокій і впевненість,що все в нас, українців, буде добре, бо ми – дружня, сильна нація, яку в продовж віків не вдалося нікому зламати чи знищити.
Приємно, що в перший день виставку оглянули багато відвідувачів-поціновувачів прадавньої історії нашої держави. На відкритті заходу до численних котелевців та гостей селища звернулися заступник начальника управління культури Полтавської ОДА В.В.Вождаєнко, голова Котелевської районної ради В.В.Довгуша, директор заповідника «Більськ» І.І.Корост та митець-гордість Полтавщини П.І.Волик. Їхні думки зводилися до одного: Більське городище заслуговує особливої уваги та пошани. Не дивно, що вкотре було зроблено наголос на тому, що, попри всі нюанси складного сьогодення, відкриття музею Більського городища та сучасної виставкової зали – один із головних пріоритетів у роботі районної влади Котелевщини та обласного управління культури. Вирішення даного питання, у першу чергу, дасть змогу в рази підвищити туристичний потенціал Полтавщини та гідно представити роботи митців на кшталт П.І.Волика.
Переглянути виставку любителі історії та художнього мистецтва мають змогу щоденно з 8.00 до 17.00 (крім суботи та неділі) до 11 травня.
Телефони для консультацій та замовлення екскурсій:
(05350) 2-22-04 – заповідник «Більськ».
(095)1695233 (Лариса Анатоліївна, екскурсовод).

Популярні сторінки

Важливі посилання