logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Полтавські лялькарі презентували виставу у Вітебську на Слов’янському базарі

. Опубліковано у Оперативна інформація

Image00002З 10 по 13 липня 2015 року колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок брав участь у XXIV Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську» (м. Вітебськ, Республіка Білорусь) з найкращими роботами театру – виставами «Тигреня Петрик» та «Портрет з літаючим годинником. Марк Шагал «Моє життя» – ілюстрації».

Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську» було започатковано у період 90-х років минулого століття. Спочатку це був невеликий пісенний конкурс, який згодом набрав обертів і наразі вважається повномасштабним форумом мистецтв. Цього року у фестивалі брали участь представники з 41 країни, які представляли мистецтво своїх країн у різних мистецьких галузях: великий ремісничий ярмарок-виставка «Місто майстрів», конкурс виконання естрадної пісні «Вітебськ – 2015», проект Народного молодіжного театру «Колесо» – вуличні перформанси під назвою «На семи вітрах», сольні виступи популярних виконавців естрадної пісні, виступи відомих музичних гуртів, дитячий пісенно-музичний конкурс, проект «Театральні зустрічі» за участю відомих драматичних театрів та проект «Ляльковий квартал», присвячений мистецтву театру ляльок.
«Ляльковий квартал», як один з проектів XXIV Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську», став форумом майстрів у галузі театрів ляльок.
11-го липня поряд з хепенінгом «Вуаля!» для дітей і дорослих та Молодіжним театром «Колесо» свої вистави представив і Полтавський академічний обласний театр ляльок. Першу виставу «Тигреня Петрик» полтавці подарували маленьким мешканцям Вітебська, які залюбки поринули у захоплюючі пригоди разом з головним героєм вистави боязним тигренятком Петриком, а у фіналі допомогли йому віднайти хоробрість та врятувати маму – найдорожчу та найріднішу людину на Землі. Ввечері, актори Полтавського театру ляльок зворушили серця білоруських глядачів та гостей фестивалю історією життя та творчості всесвітньовідомого художника Марка Шагала. До речі, показ вистави став найцікавішою подією «Лялькового кварталу», адже у виставі зображено внутрішній світ художника, який народився і зростав саме у місті Вітебськ, у тій колисці, де він отримував натхнення для створення своїх картин, у тих місцях де, можливо, і сьогодні живе дух видатного митця. Нагородою для колективу полтавського театру ляльок стали бурхливі оплески та сповнені захопленням від перегляду вистави очі глядачів, а також, диплом «За кращу постановку, присвячену славетному уродженцю Вітебська».

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання