logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

«Дерево казок» дало перший «врожай»!

. Опубліковано у Оперативна інформація

«Дерево казок» дало перший «врожай»! – у Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра еко-вистави.

1 листопада у полтавському Палаці казок сталася подія, яка зібрала у фойє театру безліч жвавих малят та їх батьків – лялькарі презентували малечі нову еко-виставу «Дерево казок» (до речі, це вже друга прем’єра сезону після прем’єрної вистави «Кіт у чоботях» у постановці С. Брижаня, яка відбулася 23 жовтня цього року).
Це експериментальна робота полтавців у тандемі з київським режисером і сценографом Мариною Назаренко. Ідея такої творчої співпраці виникла ще під час проведення ІІ міжнародного фестивалю театрального мистецтва театрів ляльок, що проходив навесні у Полтаві, Творчого проекту «Зоряний шлях».
Вистава створена за мотивами українських народних казок. Перш за все, еко-вистава «Дерево казок» розрахована на показ під відкритим небом, що робить її більш доступною для маленьких глядачів, які відпочиватимуть у таборах відпочинку та санаторіях у період літнього оздоровлення, а також, для тих діточок, котрі перебувають у дитячих садках або тривалий час знаходяться на лікуванні у медичних закладах області. Головне у такій подачі драматургічного матеріалу – наявність натуралістичної декорації – «живі» зелені насадження, атмосфера природної справжності, що повністю захоплює глядача і дозволяє повірити у казкові історії, які розігруються акторами.
Ще однією «родзинкою» вистави є її чітка естетично-виховна спрямованість, адже, безперечно, знайомство дитини зі світом мистецтва, як правило, відбувається з першого походу до театру ляльок, і якщо цей перший досвід виявиться вдалим, завдяки йому формуватимуться естетичні смаки дітей. Гра акторів у виставі «Дерево казок» синтезує художнє слово, музикування, спів та роботу з умовною лялькою, тож під час театрального дійства малеча має можливість ще й познайомитись з народними ударними та шумовими музичними інструментами, а також, з маловідомим для широкого кола глядачів пісенним дитячим фольклором.
На останок хочеться додати: «Дерево казок» – це одна з небагатьох вистав в Україні з елементами інклюзивного виховання, яка проходить в інтерактивній формі і може стати складовою одного з етапів реабілітаційної терапії для дітей з вадами здоров’я, обмеженими фізичними можливостями та дітей, які потребують психологічної підтримки та соціальної адаптації.
Тож поки на дворі панує осіння прохолода, запрошуємо і гіперактивних, і спокійних малят, а також, їх батьків поринути у теплу і затишну атмосферу, створену казкарями обласного театру ляльок!

Головний спеціаліст
Управління культури Полтавської
облдержадміністрації
Т.В. Копотун

Популярні сторінки

Важливі посилання