logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Кіт у чоботях повернувся до полтавського театру ляльок

. Опубліковано у Оперативна інформація

Image00001

23 жовтня 2015 року на сцені Полтавського академічного обласного театру ляльок відбулась прем’єра нової вистави «Кіт у чоботях» (С. Брижань за мотивами Ш. Перро). Над постановкою вистави працювали режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Хмельницького академічного обласного театру ляльок Сергій Брижань

та головний художник Полтавського академічного обласного театру ляльок Віктор Козуб.

Вистава «Кіт у чоботях» не є першою роботою С. Брижаня на сцені Полтавського театру ляльок. Раніше ним були вже поставлені такі вистави: «Пан Коцький», «Коло-бок», «Семеро козенят та Вовк», а також вистава «Чумацький шлях», яка стала своєрідною візитівкою театру під час урочистого відкриття ІІ-го Театрального проекту «Зоряний шлях».

У виставі «Кіт у чоботях», режисер не тільки передав усім відому казку французького письменника-казкаря Ш. Перро, а ще й додав своє власне режисерське бачення та трактування цієї відомої казки. Однією з ідей нової постановки стало ставлення людини до навколишнього світу та до «братів наших менших», а саме ставлення господаря Жака до свого вірного помічника Кота у чоботях. Фінал вистави відрізняється від оригіналу казки тим, що Жак виганяє свого товариша Кота у чоботях і він залишається один просто неба, що в сьогоденні є притаманним для багатьох людей – залишати своїх тварин напризволяще.

Також, вистава сповнена багатьох ігрових моментів, що дає можливість глядачам стати безпосереднім учасником казкового дійства. Оскільки казка про Кота у чоботях вважається французькою, режисер-постановник вдало підібрав і використав у музичному оформленні до вистави саме французьку народну музику, яка стала вдалим доповненням дії та емоційності у виставі. За перші два тижні, виставу встигли переглянути майже 1200 глядачів, що завітали на прем’єрний перегляд не тільки з міста, а й з районів Полтавської області. Вистава «Кіт у чоботях» стала гарним жовтневим подарунком для всіх шанувальників мистецтва театру ляльок та зайняла своє почесне місце в діючому репертуарі театру.

Image00002Image00003Image00004

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання