Previous Next

У Полтаві вшанували пам'ять жертв Голодомору

 23 листопада 2019 року у Полтаві відбулася загальнонаціональна-міжнародна акція пам’яті жертв Голодомору «Запали свічку». Сотні містян прийшли на Театральну площу щоб згадати страшну сторінку історії України. Серед присутніх голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, студенти, духовенство, представники громадськості.

В рамках заходу студенти Української академії лідерства влаштували акцію «Непораховані із 1932-го року». Всі присутні на площі мали змогу приєднатися до перформансу та скуштувати їжу, яку готували українці щоб вижити та говорили про жахливу статистику смертей під час Голодомору.  

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять невинно убієнних.

 З Театральної площі полтавці з національними прапорами, жалобними стрічками та  запаленими лампадками пройшли скорботною ходою центральною вулицею міста до Свято-Успенського собору, де помолилися за жертв голодоморів і виконали спільну молитву за Україну. До присутніх звернувся архієпископ Полтавський і Кременчуцький Православної церкви України Федір, й закликав присутніх під час ходи не розмовляти й розмірковувати про трагічні сторінки української історії.

 


Друк   E-mail