У Полтаві презентували виставу «Собаче серце»

28 листопада 2019 року у приміщенні Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відбувся до прем’єрний показ вистави Михайла Булгакова « Собаче серце». Режисер Сергій Павлюк. Сергій Павлюк  вже п’ятий рік поспіль співпрацює з Полтавським театром імені М. В. Гоголя, за цей час він поставив такі вистави як: «Політ над гніздом зозулі», «Майстер і Маргарита», «Страшна помста», «Остання любов гетьмана».

« Всі задуми виникають у директора театру Олексія Андрієнка, він ставить переді мною здається непосильні завдання. Я довго відмовлявся поки він мене переконав. Загалом робота тривала рік, саму постановку робили місяць»- розповів режисер Сергій Павлюк, також одна з причин яка переконала режисера поставити «Собаче серце» у полтавському театрі : « Як би не було професора Преображенського -Олександра Любченка не знаю чи погодився б ставити».  Це 96 здача вистави для Сергія Павлюка: « Сьогодні я задоволений як ніколи»,- зауважив режисер.

« Настає такий момент у житті артиста, коли він має можливість і потребу  грати  ролі не прохідні. І останнім часом у мене з’явилися знакові ролі , які дуже приємно грати . Це і Воланд, Макмерфі і  зараз Преображенський. Складність цієї роботи в тому, що вона робилася дуже швидко. Але, на щастя, з нами працював справжній режисер. Наголошую, дійсно режисер, а не постановник», - говорить виконавець ролі професора Преображенського заслужений артист України Олександр Любченко.

Загалом у виставі задіяно 15 акторів: Тарас Краюха (Борменталь), Тимофій Зінченко (Шариков), Генадій Продайко (Швондер), Наталія Сизова ( Вяземська), Олександр Збаразький ( Пєструхін – Шаровкін) , заслужена артистка Маргарита Томм ( Дар’я Петрівна) . Родзинкою саме цієї постановкою стало те що у виставі грає незвичайна артистка– Шарика грає собака породи бобтейл на прізвисько Омелі. Омелі акторка Харківського цирку, на сцені поруч з нею – хазяйка - циркова акторка Дарина Майчук (роль Зіни, покоївки професора Преображенського).

Прем’єра «Собачого серця» відбудеться 29 листопада.


Друк   E-mail