Previous Next

У Полтаві презентували дитячу книгу про археологію.

 

  14 вересня 2020 року на подвір’ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація книги «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо». Автор книги – відома дослідниця археології Полтавщини, багаторічний очільник Гінцівської археологічної експедиції Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук Людмила Яковлєва.
Це – розширений франкомовний варіант ілюстрованої казки про пригоди дитини доби палеоліту з Гінцівської стоянки.


    «Кожного року зі своєї ініціативи, один раз на рік, я роблю день відкритих дверей на Гінцівській стоянці. Під час свят багато людей приходять із дітьми. Мені подарували іграшку мамонтенятка, так і виникла ідея у доступній для дітей формі розповісти про археологію. Ми працюємо разом із французькими археологами, в рамках міжнародної програми. Французький благодійний фонд «Archeologie d’Eurasie» запропонував видати мені книжку, але за моїм бажанням французькі примірники видали також у Полтаві. Всі просять, щоб на основі першої книжки зробили мультфільм», -розповіла Людмила Яковлєва.


    На презентації завітали заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко, науковці, археологи, музейники.


    Людмила Яковлєва — лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, 2014 р.; офіцер Ордену Академічних пальм Франції, 2014 р.; власниця почесної медалі XVIII Всесвітнього конгресу Міжнародного об’єднання преісторичних та протоісторичних наук (UISPP) за плідні багаторічні розкопки Гінцівської стоянки, 2018 р.; провідний фахівець в Україні з первісного мистецтва; учений секретар комісії «Верхній палеоліт Євразії» Міжнародного об’єднання преісторичних та протоісторичних наук (UISPР); асоційований член Центру національних наукових досліджень Франції (UMR 7041 CNRS)., а також багаторічний керівник Гінцівської міжнародної палеолітичної експедиції ІА НАН України у с. Гінці Лубенського району Полтавської області з 1993 р. по сьогодення. Автор більше 100 наукових робіт українською, французькою, англійською, російською мовами, автор 4 науково-популярних відео фільмів по археології (науково-просвітницькі канали: UMR 7041 CNRS; Archeologies d’Eurasie Art на відеохостінгу YouTube), а також автор курсу відео лекцій «Палеолітичне мистецтво України в європейському контексті» на сайті ІА НАН України і на науково-просвітницькому каналі Archeologies d’Eurasie Art на відеохостінгу YouTube. В основі лекцій авторська книга «Найдавніше мистецтво України».


Книга надрукована видавництвом «Астрая» завдяки Благодійному міжнародному фонду «Archeologie d’Eurasie» у межах проекту “Археологія для дітей”.

https://t.me/poltavaculture 


Надрукувати   E-mail