Previous Next

У Полтаві відзначили День захисника України та День козацтва.

14 жовтня 2020 року з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня козацтва у Полтаві відбулися урочисті заходи.
Розпочалися заходи з покладання квітів до до пам’ятника Українським загиблим козакам. В Урочистостях взяли участь голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, очільники профільних департаментів, воїни, представники громадських організацій.
«Відзначаємо нині кілька свят – День захисника України, День Українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці. Вітаю воїнів, які нині на передовій боронять цілісність України, щодня стоять на варті, захищають нашу землю. Велика шана і повага українським захисникам. Бажаю їм і всім полтавцям мирного неба, здоров’я і злагоди у сім’ях», – сказав голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Пізніше на території філії Національного військово-історичного музею України –Музей важкої бомбардувальної авіації відбулося урочисте відкриття Стіни Пам’яті полеглих за Україну. Проект створений за ініціативи працівників НВІМУ. Перша Стіна пам’яті з’явилася на фасаді музею НВІМУ у місті Київ у серпні 2014 року. Нажаль військовослужбовці та волонтери гинули далі, і в листопаді 2014 року Стіну пам’яті з іменами загиблих та зниклих безвісті було відкрито у стілобаті Андріївської церкви, що на подолі. Останній проект реалізований за підтримки Патріарха Філарета. Він же запропонував створити велику Стіну пам’яті на стінах Свято-Золотоверхого чоловічого Михайлівського монастиря. Цей проект було реалізовано у квітні 2016 року колективом ентузіастів: працівниками НВІМУ та волонтерами сайту «Книга пам’яті полеглих за Україну». У Полтаві поява такої стіни стало можливим завдяки другу музею, історика Дениса Цуріка, який зробив значиму пожертву на її виготовлення.
Участь у заході взяли заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, депутати, родини загиблих, військовослужбовці.
«Сьомий рік наші воїни боронять кордони України. Дякую і низько вклоняюся їм. Сьогодні свято всієї України, бо вона має стільки мужніх людей. Не тільки чоловіків, а й жінок. Нам є ким пишатися – мужніми, самовідданими, вільними людьми. Згадуємо у цей день і тих, хто загинув. Вони полягли за наше завтра, наше майбутнє. Маємо гідно продовжувати їхню справу», – зазначила Катерина Рижеченко.
«Вона встановлена за рахунок небайдужих людей силами працівників нашої філії. Стіна вміщує фото полеглих воїнів із 2014 по 2017 рік. Там світлини близько 3 тисяч осіб. Це не просто меморіальний об’єкт, це музейна експозиція, вона перебуває на обліку. До неї включений дзвін пам’яті. Це перший такий дзвін, який був встановлений у залі пам’яті захисників України на території Міністерства оборони. Музейна експозиція включає і вірш Наталії Чепіги, присвячений її синові. Сьогодні поряд зі Стіною пам’яті висаджуємо ялинки і туї. Щороку 14 жовтня поповнюватимемо алею новими насадженнями», – розповів директор музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.
Заступник голови Полтавської Ода Катерина Рижеченко та депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов грамотами Полтавської ОДА, Полтавської облради та нагрудними знаками обласної ради «За вірність народу України» нагородили близько 20 військовослужбовців.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих захисників України, після чого відбулася панахида та покладання квітів до Стіни пам’яті.
Нагадаємо, 14 жовтня українці відзначають чотири великі свята:
- День святої Покрови Пречистої Богородиці;
- 74-ту річниця створення Української повстанської армії (УПА) – 1942 р.;
- День Українського козацтва;
- День захисника України.

https://t.me/poltavaculture 


Надрукувати   E-mail