Previous Next

Національний природній парк "Пирятинський"

Національний природний парк «Пирятинський» було створено відповідно до Указу Президента України від 11 грудня 2009 року, метою діяльності якого є збереження, відтворення та раціональне використання природних територій і об’єктів регіону.
У 2016 р. на території природно-заповідного фонду України – національного природного парку, створено Смарагдовий об'єкт «НПП Пирятинський».


Територія Парку, загальною площею 12 тисяч гектарів, розташована в живописних околицях м. Пирятина та сіл Березова Рудка, Сасинівка, Грабарівка, Давидівка, Кейбалівка, Леляки, Усівка, Каплинці, Дейманівка, Гурбинці, Високе, Велика Круча, Олександрівка, Повстин, Кроти частково – на території ДП «Пирятинське лісове господарство» і простягається вздовж долин річок Удай, Перевод, Руда.
Найбільший скарб Пирятинщини – річка Удай. Вона бере початок з невеликого болота в Ічнянському районі Чернігівської області, впадає в р.Сула, загальна її довжина - 327 км. Протяжність русла в межах національного природного парку близько 65 км. Природні комплекси Удаю залишились незайманими, повністю збережена заплава, що робить її привабливою для відпочиваючих.
Серед основних завдань, які покладаються на Парк, є створення сприятливих умов для організації туризму, відпочинку та рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних територій.
Територія Парку володіє значним природним рекреаційним потенціалом. На теперішній час природний потенціал Пирятинського району та НПП «Пирятинський» сконцентрований в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, який представлений 16 територіями та об’єктами. В межах Пирятинського району знаходиться 48 водойм, на території Парку розміщені двадцять з них.
Працівниками установи постійно обслуговуються 13 рекреаційних об'єктів, на яких улаштовано 32 місця короткострокового відпочинку (бесідки з навісами, побутові бесідки, мангали, місця для вогнища, лави, гойдалки, пісочниці, хатинки для дітей, роздягальні, вежі з огорожами, інформаційні стенди, вбиральні).
На території НПП «Пирятинський» розроблено шість екотуристичних маршрутів, в тому числі водний «Кроти-Бурти» .
До послуг туристів в наявності є: намети, термокарімати, спальні мішки, велосипеди та байдарки.
Детальну інформацію про місця відпочинку, маршрути, туристичне спорядження та послуги можна знайти за посиланням (http://www.npp-p.org.ua/).
РЕКРЕАЦІЙНІ ОБЄ’КТИ НПП «ПИРЯТИНСЬКИЙ»
1. Рекреаційний об’єкт «Кріпак»
2. Рекреаційний об’єкт «Високе»
3. Рекреаційний об’єкт «Колодова»
4. Рекреаційний об’єкт «Редькове»
5. Рекреаційний об’єкт «Повстин»
6. Рекреаційний об’єкт «Кроти»
7. Рекреаційний об’єкт «Гурбинці»
8. Рекреаційний об’єкт «Леляки»
9. Рекреаційний об’єкт «о.Триб»
10. Рекреаційний об’єкт «Наталушина левада»
11. Рекреаційний об’єкт «Садки»
12. Рекреаційний об’єкт «Пляж»
13. Рекреаційний об’єкт «Безезоворудське водосховище»
ЕКОТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ НПП «ПИРЯТИНСЬКИЙ»
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ
«БЕРЕГОМ ЖИВОПИСНОГО УДАЮ»
с. Гурбинці - с.Леляки - с.Кейбалівка - о.Триб - с.Кейбалівка
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ
«МАЛЬОВНИЧІ КРАЄВИДИ ПИРЯТИНЩИНИ»
м.Пирятин – с.Шкурати – с. Дейманівка – урочище Куквин – м. Пирятин
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ
«МАНДРІВКА БЕРЕЗОВОРУДСЬКИМ КРАЄМ»
«Березоворудський» парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва-Піраміда-усипальниця родини Закревських-Церква Пресвятої Трійці-Ентомологічний заказник місцевого значення «Гришківка».
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ
«ПРИРОДНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ ПИРЯТИНЩИНИ»
м.Пирятин - с.Велика Круча - Комплексна пам'ятка природи «Бурти» (околиці с. Повстин) - с.Повстин церква Св. Архистратига Михайла - Музей українського побуту (с.Велика Круча) - м.Пирятин , Пирятинщина, Полтавщина.
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «ЗАПЛАВНИЙ УДАЙ»
• Адміністративний будинку НПП «Пирятинський»
• Урочище Зарой
• Ліс поблизу с. Ївженки (правий берег р.Удай
• Каплинцівський міст
• 300т літній дуб-
• Рекреаційний об’єкт «Гола пристань»ЕКОТУРИТИЧНИЙ ВОДНИЙ МАРШРУТ
ПО РІЧЦІ УДАЙ «КРОТИ-БУРТИ»
с.Кроти – с.Гурбинці – с.Леляки – с.Усівка – с.Кейбалівка (о.Триб) – с.Каплинці – с.Харківці ( місце відпочинку «Колодова») – м.Пирятин (місце відпочинку «Кріпак») – с.Дейманівка – с.Велика Круча – с.Повстин – Комплексна пам'ятка природи «Бурти»
НАВЧАЛЬНА ЕКОСТЕЖКА «ОСТРІВ МАСАЛЬСЬКИЙ»
Зупинка 1. Початок екологічної стежки
Зупинка 2. «По колу життя»
Зупинка 3. «Острів Козін»
Зупинка 4. «До природи в гості»