Previous Next

Пам’ятки та об’єкти культурної спадщини

    Багата культурна спадщина Полтавщини є вагомою частиною всесвітнього культурного надбання. Її належне збереження та використання – це не тільки один із ключових напрямків державної політики, але й показник, за яким оцінюється наша країна на європейському та світовому рівні.


     Станом на липень 2020 року на державному обліку по Полтавській області перебуває 2597 пам’яток та об’єктів культурної спадщини, з них:
• щойно виявлені об’єкти– 585;
• пам’ятки у Державному реєстрі нерухомих пам’яток культурної спадщини України – 1383 (Національного значення – 95 та місцевого значення – 1288);
• пам’ятки, взяті на облік відповідно до Закону Української РСР "Про охорону і використання пам'яток історії та культури"– 629.


    Постійно проводиться моніторинг пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Полтавської області, відповідно до чого відбувається коригування (наповнення/вилучення) Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Збереження та збагачення культурної спадщини є обов’язком кожного громадянина України, міцність і незалежність держави залежить від культурного розвитку, високого рівня національної самосвідомості, прагнення пізнати, творити історію свого народу та зберегти її для наступних поколінь.

ЗАВАНТАЖИТИ ПЕРЕЛІК


Надрукувати   E-mail